Międzynarodowy Dzień Strażaka

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
To strażacy są najczęściej pierwsi na miejscu wypadku drogowego czy katastrofy budowlanej. To oni ratują ludzkie życie oraz dobytki. Codziennie niosą pomocną dłoń potrzebującym, zmagają się z żywiołami i klęskami. Dziś im dziękujemy.

Dziękujemy druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych i funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za ich zaangażowanie w pracę, narażanie własnego życia i zdrowia dla ratowania innych, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za wychowanie młodzieży w duchu pomocy i służenia Ojczyźnie. Dziękujemy za to, że o każdej porze dnia i nocy są gotowi podjąć trud w ich ciężkiej pracy. Podziękowania składamy ochotnikom, którzy pomimo własnej pracy, różnych problemów, podczas odpoczynku, spotkań z rodziną i znajomymi, na każdy dźwięk syreny alarmowej w pośpiechu biegną do strażnicy, jadą i ratują.

Zadania strażaków są różnorodne. Ratują ludzi z płonących domów, wyciągają poszkodowanych z rozbitych samochodów, pomagają rannym i przestraszonym zwierzętom, a nawet usuwają plamy oleju z ulic, które często pojawiały się na Zamenhofa.

Wszystkim strażakom życzymy dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

W naszej gminie działa Komenda Powiatowa Straży Pożarnej z komendantem bryg. Sławomirem Drozdem oraz Ochotnicze Straże Pożarne w Śremie (sekcja ratownictwa wodnego), Błociszewie, Orkowie, Wyrzece, Dalewie, Pyszącej, Niesłabinie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.