Laptopy do gier? – Jak wybrać?

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz modeli laptopów przeznaczonych dla graczy. Ogromna ilość konfiguracji sprzętowych może przyprawić konsumenta o zawrót głowy. W artykule opowiemy, czym charakteryzuje się dobry laptop do gier oraz na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Wydajne laptopy do gier

Urządzenia mobilne przeznaczone dla graczy powinny charakteryzować się przede wszystkim mocnymi podzespołami, wydajnym chłodzeniem oraz agresywnym designem. W segmencie tym waga laptopa i rozmiary spadają na drugi plan. Przykładem takiego urządzenia jest Dell Inspiron 7567 oraz Acer Aspire VN7-572G. Pierwszy z nich należy do typowych laptopów gamingowych, natomiast drugi to laptop multimedialny o mocnych podzespołach, który świetnie sprawdzi się jako urządzenie do gier. Co znajdziemy w środku?

Matryca

W laptopie Della spotkamy się z matową matrycą o przekątnej 15,6 – cali typu TN lub IPS w zależności od konfiguracji. Zastosowanie przeciwoodblaskowej powłoki sprawi, że zmęczenie wynikające z wielogodzinnych rozgrywek będzie znacznie mniejsze, niż w przypadku matryc typu glare. Oprócz tego matowa matryca pozwoli na komfortowe korzystanie z laptopa na zewnątrz, gdyż na powierzchni ekranu nie będą powstawać drażniące oko refleksy. W zależności od rodzaju zastosowanej matrycy otrzymujemy różne wrażenia wzrokowe. W przypadku matrycy TN spotkamy się z wąskimi kątami widzenia, słabym kontrastem oraz średnim odwzorowaniem kolorów. W przypadku matrycy typu IPS sprawa wygląda o wiele lepiej. Wyświetlany obraz charakteryzuje się lepszym odwzorowaniem kolorów, głębszą czernią i szerszymi kątami widzenia. Tego typu matrycę znajdziemy w VN7-572G.

Solidna obudowa

Jak przystało na segment gamingowy, laptop Dell Inspiron 7567 odznacza się ciekawym wyglądem. Szczególnie tylna cześć obudowy zwraca na siebie uwagę. Na tej części obudowy umieszczono dwa wyloty układu chłodzenia. Stylowa obudowa Inspirona 7567 odznacza się wysoką sztywnością. Nawet pod silnym punktowym naciskiem nie usłyszymy żadnych trzasków i zgrzytów. Jednostkę zasadniczą z ekranem łączy solidny zawias, który podobnie jak w innych produktach Della, został umieszczony centralnie. Stawia on duży opór i nie pozwala na chybotanie się ekranu nawet podczas silnych wstrząsów.

Osprzęt laptopów

W laptopie Dell Inspiron 7567 zastosowano wysokiej jakości klawiaturę oraz touchpad ze zintegrowanymi przyciskami. Klawiatura umieszczona w 7567 odznacza się wysoką jakością oraz posiada dwustopniowe podświetlenie klawiszy. Jedyną wadą mogą tu być małe klawisze strzałek, które w laptopach gamingowych powinny być standardowych rozmiarów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku urządzenia Acera. Klawisze są delikatnie wklęsłe, co ułatwia proces nawigacji.

Podsumowanie

Laptop Dell Inspiron 7567 jest mocnym urządzeniem dedykowanym graczom. Sprzęt od Acera, czyli VN7-572G, mimo że nie należy do grona laptopów gamingowych, z powodzeniem sprawdzi się i w tej roli. Mocne podzespoły zastosowane w urządzeniach pozwolą na rozgrywkę w wysokiej szczegółowości obrazu. W przypadku Della problemem może być zastosowana matryca TN, która nie powala. Warto jest więc wybrać konfigurację z matrycą typu IPS. Zarówno Inspiron, jak i Aspire dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wysokiej temperatury do otoczenia. W przypadku 7567 o niską temperaturę jednostki zasadniczej zadbają dwa duże wentylatory. Prezentowane urządzenia polecane są osobom szukającym dobrego laptopa do gier.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.