Duży sukces Pauliny Jackowiak i worek medali Wodnika Śrem w Kaliszu

Ogromny sukces Pauliny Jackowiak i worek medali Wodnika Śrem podczas XI Mitingu Pływackiego o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. Paulina Jackowiak zdobyła dwa medale oraz pokonując rywalki ze starszej kategorii wiekowej zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju i otrzymała puchar Prezydenta Kalisza.

Ponad 300 zawodników z 16 klubów wzięło udział w sobotnim Mityngu, zorganizowanym przez Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz – Sekcję Pływacką, Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4.

Na krytej pływalni OSRiR wystartowały dzieci i młodzież roczników 2004 – 2010 i młodszych, rywalizując na długości 25 – 50 m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym lub motylkowym. W każdej konkurencji i kategorii przyznano miejsca I – VI.

Podczas imprezy zawodnicy Wodnika Śrem zdobyli łączie 14 medali. Największym sukcesem może pochwalić się Paulina Jackowiak. Zdobyła dwa medale: złoty na dystansie 50M stylem motylkowym oraz srebrny 50M stylem dowolnym. Pokonując zawodniczki ze starszej kategorii wiekowej zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju i otrzymała puchar Prezydenta Kalisza.

Bardzo dobrze wystartowała jej starsza koleżanka klubowa Joanna Szałek zdobywając dwa złote medale, na dystansie 50 m stylem grzbietowym i motylkowym!