Bricomarché uruchomiło w Śremie pierwszy, regionalny skład budowlany

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

16 maja br. Bricomarché uruchomiło w Śremie pierwszy, regionalny skład budowlany. Sieć chce w ten sposób zwiększyć udział materiałów budowlanych w sprzedaży i zapewnić firmom oraz klientom indywidualnym kompleksową obsługę inwestycji od początku budowy do jej zakończenia.

Bricomarché uruchomiło w Śremie pierwszy, regionalny skład budowlany

Utworzenie składu budowlanego wynika z konsekwentnie realizowanej strategii, opartej na ciągłym doskonaleniu konceptu. Pozwoli to zwiększyć potencjał sieci Bricomarché w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych poprzez modernizację stref budowlanych w punktach sprzedaży oraz wdrożenie nowego modelu dystrybucji.

Uruchomienie składu umożliwi nam wprowadzenie do oferty sklepów nowych produktów, na które dotychczas brakowało miejsca w magazynach sklepowych. Dzięki temu zapewnimy naszym klientom kompleksową obsługę w zakresie budowy, remontu oraz aranżacji ogrodu. Zmieni się również sposób dystrybucji. Od tej pory będziemy mogli dostarczać nasze materiały bezpośrednio do miejsc wskazanych przez naszych klientów – powiedział Bogusław Bernatek, członek Zarządu sieci Bricomarché w Polsce.

Skład obsługuje 22 sklepy, a w jego zasięgu znajduje się 600 tys. gospodarstw domowych. Oferta składu zawiera 110 pozycji asortymentowych w tym m.in. kostkę brukową, ażury, beton komórkowy, cegły i drewno konstrukcyjne oraz cement i chemię budowlaną.

Klienci mogą składać zamówienia za pośrednictwem sklepów Bricomarché. Towar dostarczany jest bezpośrednio na miejsce realizowania inwestycji samochodem HDS, zapewniającym także rozładunek.

Rozwijamy się, aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Mamy w planach uruchomienie kolejnych składów w innych regionach Polski – dodał Bogusław Bernatek.

Na korzyści z wdrożenia projektu Bricomarché mogą liczyć także dostawcy, ponieważ nowe rozwiązanie poprawi dystrybucję produktów. Jest to szansa na współpracę dla mniejszych, lokalnych producentów.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.