Aparat LASZ-4: Policjanci śremskiej drogówki otrzymali nowe urządzenie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kilka dni temu, 18 maja br. Bartosz Żeleźny Przewodniczący Rady Programu Bezpieczne Miasto przekazał na ręce mł. insp. Sławomira Jądrzaka Komendanta Powiatowego Policji w Śremie i asp. szt. Piotra Nowackiego Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego elektroniczny aparat LASZ-4.

Aparat LASZ-4: co to jest i do czego służy?

Aparat LASZ-4 jest przyrządem pomiarowym umożliwiającym szybką i precyzyjną ocenę stanu szyb w pojazdach samochodowych.

Pojazdy uczestniczący w ruchu mają być tak zbudowane, wyposażone i utrzymane, aby korzystanie z nich zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy. Dlatego też przednie i przednie boczne szyby pojazdów powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%. Chodzi o to, aby nie ograniczać widoczności kierowcy. Tego kierowcy, który dziś na drodze, biorąc pod uwagę ogromną ilość pojazdów, brawurę wielu kierujących, przekraczanie przez nich dopuszczalnych prędkości i popełnianie wielu jeszcze innych wykroczeń, i tak ciągle musi zachowywać szczególną ostrożność i czujność.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera