W jakie klasyki warto zainwestować?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jeśli szukasz jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie to zapewne nieco się rozczarujesz, gdyż takowa nie istnieje. Na wartość samochodu składa się szereg czynników, które mają na nią mniejszy lub większy wpływ. Niektórym może się wydać dziwne ale o popularności, mającej spory wpływ na cenę oldtimera, mogą decydować takie rzeczy jak informacja o tym, że w przeszłości danym egzemplarzem jeździła znana osobistość, bądź został on wykorzystany w produkcji filmowej. Czasami są to jego indywidualne takie jak kolor, czy niewielka ilość wyprodukowanych egzemplarzy.

Miej nosa do interesów

Może się to wydać śmieszne, ale dobra intuicja w przypadku wyboru modelu pojazdu, na który popularność może wzrosnąć, będzie bardzo pomocna. Trzeba nieco przewidzieć przyszłość. Niekiedy zagłębianie w przeszłość i historię danego samochodu może okazać się bardzo pomocne. Ujawnienie jakiegoś faktu dotyczącego auta może wpłynąć na wzrost zainteresowania zakupionym przez nas modelem, przez co ludzie będą skłonni za niego dużo więcej zapłacić.

Pamiętaj, by nie oceniać książki po okładce. Nie liczy się tylko to jak samochód wygląda na zewnątrz, lecz również co kryje pod maską. Jeśli poprzedni właściciel pojazdu zdecydował się zbyt mocno zaingerować w jego oryginalne części i wymienić je na niskiej jakości zamienniki, to generalnie taki samochód jest dużo mniej warty, niż przed wykonaniem tego zabiegu.

Dbaj o swoją inwestycję

Musisz liczyć się z tym, że w momencie ulokowania kapitału w samochodzie zabytkowym wszystkie Twoje środki są w pewien sposób w nim zamrożone. Jeśli nie będziesz odpowiednio dbał o swoje auto, to jego wartość w krótkim czasie może drastycznie spaść. W Twoim interesie jest, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i ochronić go przed działaniem czynników atmosferycznych.

Czasami chuchanie i dmuchanie na swój skarb może okazać się niewystarczające. Nawet podczas pokonywania krótkiego dystansu z punktu A do punktu B może wydarzyć się wypadek, który będzie miał fatalne w skutkach konsekwencje. Jak ustrzec się przed nieplanowanymi wydatkami z tytułu napraw? Zakup polisę firmy Sureterm i od teraz śpij spokojnie. W razie zaistnienia jakiejkolwiek niecodziennej sytuacji, która będzie miała przykre dla Ciebie konsekwencje, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci Ci środki, z których będziesz mógł pokryć wszelkiego rodzaju naprawy i usuwanie powstałych wskutek nieszczęśliwego wypadku uszkodzeń

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.