Uczniowie w serwisie samochodowym? Zabezpiecz się przed ich błędami

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Nawet najlepszy mechanik samochodowy gdzieś kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki. Aby móc się czegokolwiek nauczyć trzeba zetknąć się z praktyką, gdyż tylko wiedza w połączeniu z doświadczeniem zrobi z nas dobrych pracowników.

Zatrudniasz praktykanta ze szkoły zawodowej lub technicznej? Musisz brać pod uwagę, że z ręki choć pełnego zapału i chęci do pracy to mimo wszystko niedoświadczonego ucznia w każdej chwili może dojść do wypadku, który może mieć fatalne w skutkach konsekwencje.

Jak ustrzec się nieplanowanych wydatków?

Pamiętaj, by w momencie gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia nie obarczać winą niedoświadczonego pracownika. Z niewiedzy i braku kontroli doszło do błędu, którego może nie dać się w prosty i tani sposób cofnąć, ale co się stało to się nie odstanie. Trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność, a kosztami zneutralizowania poczynionych szkód w żadnym wypadku nie można obarczać właściciela pojazdu, czyli klienta warsztatu samochodowego. Jakie mamy więc wyjście z zaistniałej sytuacji?

Wystarczy umieć nieco przewidywać przyszłość i na początku swojej działalności zatroszczyć się o korzystne ubezpieczenie dedykowane serwisom samochodowym, które pokryje koszty usunięcia wywołanych zniszczeń. Jednym z najczęściej kupowanych w ostatnim czasie ubezpieczeń jest Insurance Factory, które w stosunkowo krótkim czasie pozyskało rzeszę zadowolonych klientów, tj. właścicieli warsztatów samochodowych.

Co obejmuje polisa?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy zainteresowany ubezpieczeniem. Już spieszymy z wyjaśnieniem. Wydawać by się mogło, że uszkodzenie karoserii naprawianego pojazdu czy stłuczka podczas jazdy próbnej to straszne wypadki, które mogą mieć fatalne i trudne w usunięciu konsekwencje. Ale jak nietrudno się domyślić to przecież nie wszystko co może się wydarzyć podczas serwisowania pojazdu. Równie dobrze w obiekcie może dojść do pożaru lub może on zostać zalany przez powódź. Nie możemy również wykluczyć tego, że warsztat padnie łupem złodzieja.

Wszystkie wspomniane wyżej wydarzenia obejmuje Motortrade Insurance. W przypadku zajścia każdego z nich właścicieli serwisy przysługuje rekompensata finansowa, z której będzie mógł pokryć koszty usunięcia zniszczeń, bez nadwyrężania własnego budżetu. Ogromną zaletą ubezpieczenia jest fakt, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie zadaje zbędnych pytań i nie docieka jak doszło do zdarzenia, ani kto jest jego sprawcą. Po prostu wypłata należne odszkodowanie, które w danej chwili niektórym jest niezbędne do dalszego prosperowania.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.