Jakie kroki podjąć, aby zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

Jakie kroki podjąć, aby zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem?

Opuszczając dom wydaje nam się, że przekręcenie zamka w drzwiach to jedyne co możemy zrobić w kwestii zapewnienia mu dobrej ochrony. Możemy jednak zrobić o wiele więcej, jeśli tylko zależy nam na bezpieczeństwie tego, co znajduje się w środku. Wydawać by się mogło, że głównym naszym celem jest zabezpieczenie majątku przed kradzieżą. Ale tak naprawdę każdy z nas chce zabezpieczyć dzierżone lokum, aby po powrocie z ciepłych krajów czy po wyjściu z pracy zwyczajnie mieć do czego wracać.

Wytrzymałe drzwi wejściowe to podstawa

Nie da się ukryć, że wprawieni w swoim fachu złodzieje są w stanie w stosunkowo krótkim czasie pokonać nawet najlepsze zabezpieczenia. Naszym celem jest jednak utrudnić im nieco zadanie, tak by np. osoby z bliskiego otoczenia naszego miejsca zamieszkania miały choć trochę czasu na reakcję. Tak naprawdę kilka sekund wystarczy, aby wyczuć co się dzieje i wykonać telefon na policję, dlatego koniecznością wręcz jest zamontowanie solidnych drzwi antywłamaniowych, które nie dadzą się tak łatwo pokonać.

Zapewne teraz zastanawiasz się, jak rozpoznać takie drzwi. Musisz zwrócić uwagę na zastosowane w drzwiach zabezpieczenia, czyli to jakie posiada zamki, bolce antywyważeniowe i czy jest w nich obecny wręg francuski. Każdy z wymienionych elementów odpowiada za co innego, i tak dzięki ich zastosowaniu zamek będzie znacznie trudniej wypchnąć, a drzwi wyważyć. Złodziej będzie musiał się sporo natrudzić, aby dostać się do wnętrza naszego domu, o ile mu się to w ogóle uda.

Nie mam z czego pokryć szkód

Chyba nikt z nas nie chce znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie musiał wypowiedzieć powyższe zdanie. A uwierzcie na słowo, że straty jakie w niektórych przypadkach można ponieść mogą być naprawdę spore. Złodzieje potrafią być tak bezwzględni, że prócz zgrabienia tego co ich zainteresuje zniszczą wszystko co jest wokół, z czystej złośliwości.

Nie czekaj na to, aż wydarzy się tragedia i już teraz zastanów się, co może się wydarzyć. Zatroszcz się o polisę dedykowaną domom, np. tą od firmy Masterquote. W razie nieszczęścia towarzystwo ubezpieczeniowe wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń. Warto dodać, że co lepsze polisy obejmują także szereg zdarzeń losowych, takich jak klęski z przyczyn naturalnych czy wszelkiego rodzaju katastrofy. W takich chwilach nie można być samemu i zanim one nadejdą warto zapewnić sobie pomoc.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.