WSL patronem kształcenia logistycznego i spedycyjnego w śremskim Ekonomiku

WSL, czyli Wyższa Szkoła Logistyki z siedzibą w Poznaniu została patronem kształcenia logistycznego i spedycyjnego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie. Porozumienie odnowiono podczas tegorocznych obchodów Święta Patrona śremskiego Ekonomika.

WSL patronem kształcenia logistycznego i spedycyjnego w śremskim Ekonomiku

Obie te placówki współpracują od 8 lat. W tym roku poznańska uczelnia objęła patronatem kształcenie logistyczne w śremskim Ekonomiku. Dotychczasowa współpraca z WSL oznaczała dla uczniów i nauczycieli ZSE wiele ciekawych propozycji. To dokształcanie nauczycieli, laboratoria dla uczniów, wsparcie w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki towarzyszą od lat Ekonomikowi w najważniejszych dla niego momentach. Podpisane w czwartek porozumienie jeszcze bardziej zacieśnia tę współpracę i gwarantuje wiele dodatkowych bonusów dla uczniów i absolwentów śremskiej szkoły.

W czwartek 2 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego szkolna społeczność tradycyjnie już obchodziła Święto Patrona. Po raz szósty w historii szkoły początek marca oznaczał wspomnienie postaci znakomitego Wielkopolanina – Cyryla Ratajskiego. 3 marca 1875 roku urodził się wielki mąż stanu, który na stałe wpisał się w historię Poznania, Wielkopolski i Polski. Od 1999 roku jest on patronem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Patrona nie tylko wspominano postać zasłużonego prezydenta Poznania, ale także odnowiono porozumienie między Zespołem Szkół Ekonomicznych a Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Obie te placówki współpracują od 8 lat. W tym roku poznańska uczelnia objęła patronatem kształcenie logistyczne w śremskim Ekonomiku. Dotychczasowa współpraca z WSL oznaczała dla uczniów i nauczycieli ZSE wiele ciekawych propozycji. To dokształcanie nauczycieli, laboratoria dla uczniów, wsparcie w codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Przedstawiciele Wyższej Szkoły Logistyki towarzyszą od lat Ekonomikowi w najważniejszych dla niego momentach. Podpisane w czwartek porozumienie jeszcze bardziej zacieśnia tę współpracę i gwarantuje wiele dodatkowych bonusów dla uczniów i absolwentów śremskiej szkoły.

Czwartkową uroczystość zakończyła krótka część artystyczna, której celem było ukazanie postaci Cyryla Ratajskiego jako człowieka czynu, humoru i ambicji.

Katarzyna Grzegorczyk, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.