Sprzedaż spółek – jak przebiega ten proces?

Sposobów na osiągnięcie sukcesu w interesach jest wiele, choć większość z nas myśli, że jedyną drogą jest samodzielnie zakładanie przedsiębiorstwa. Istnieje bowiem możliwość skorzystania z kupna istniejącej już firmy – z historią i doświadczeniem, funkcjonującą na rynku z określoną bazą klientów. Obrotami spółkami zajmują się specjaliści, którzy często oferują kupno oraz sprzedaż spółek w korzystnych cenach oraz przy profesjonalnym zaspokajaniu indywidualnych potrzeb. Jak dokładnie przebiega proces sprzedaży spółek i czy rzeczywiście jest korzystny?

Sprzedaż spółek – jak przebiega ten proces?

Firmy, które zajmują się handlem spółkami, skupują i sprzedają swoim klientom firmy handlowe, w tym spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (z.o.o.), komandytowo-akcyjne (S.K.A.), akcyjne (S.A.), komandytowe (sp.k.) czy jawne (sp.j.). Wszelkie formalności dokonywane są z udziałem wykwalifikowanych i doświadczonych prawników oraz księgowych.

Procedura sprzedaży społek

Po zakupie spółki przez klienta usługodawca musi dokonać kilku istotnych formalności. Do nich należy między innymi przerejestrowanie działalności na nowego właściciela i zmiana adresu oraz nazwy (o ile klient wyrazi taką potrzebę). Dodatkowo przy zmianie właściciela należy dokonać wyboru nowego prezesa i zarządu oraz złożenia druków aktualizacyjnych oraz zmodyfikowania PKD.

Rozpoczęcie procesu sprzedaży spółki zaczyna się od kontaktu z klientem, czyli podmiotem kupującym, z którym umawia się konkretny termin spotkania wraz z notariuszem. Po ustaleniu wszystkich oczekiwań klienta strony przechodzą do podpisania umowy oraz powołania nowego prezesa. Ostatnim etapem jest prowadzenie modyfikacji w Krajowym Rejestrze Sądowniczym. Ceny zakupu spółki są uzależnione od wielu czynników. Wśród takich wyznaczniczków znajdują się między innymi: liczba wspólników, rodzaj i liczba zmian w umowie, zmniejszenie lub podwyższenie kapitału spółki. Zajrzyj tutaj, jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub sprzedażą spółek: http://readymade.com.pl/sprzedaz-spolek/. Z kupna przedsiębiorstwa jest wiele korzyści, wśród których wyróżnić należy przede wszystkim oszczędność czasu, nerwów związanych z formalnościami i wizytą w różnych urzędach.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.