SpoKREWnieni służbą – w Komendzie Policji i w szpitalu w Śremie odbyła się zbiórka krwi

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie i w śremskim szpitalu odbyła się zbiórka krwi organizowana w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”.
Akcja została zainaugurowana 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski. Stawiali oni opór sowietyzacji i podporządkowaniu Ojczyzny Związkowi Radzieckiemu.

Jesteśmy spokrewnieni służbą z tymi, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna. Dlatego dziś w czasach pokoju oddajemy hołd Żołnierzom Wyklętym, ale także staramy się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują – chorym i ofiarom wypadków.

– powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
Inicjatywa została połączona z XII już edycją Otwartej Akcji Honorowego Oddawania Krwi, którą śremska Policja organizuje od kilku lat. W sumie oddano ponad 18 litrów tego niezwykle cennego leku ratującego życie i przywracającego zdrowie. Ponadto 6 osób zapisało się jako potencjalni dawcy szpiku.
20 marca br., o godz. 08.30, sala konferencyjna Komendy Powiatowej Policji w Śremie, na kilka godzin, zamieniła się w specjalistyczną salę poboru krwi.

SpoKREWnieni służbą – w Komendzie Policji i w szpitalu w Śremie odbyła się zbiórka krwi

W związku z inauguracją akcji „SpoKREWnieni służbą”, która odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zbiórka krwi przeprowadzana była tego dnia także w śremskim szpitalu.

Ogółem oddano ponad 18 litrów tego niezwykle cennego leku ratującego życie i przywracającego zdrowie, którego nie da się wyprodukować, a 6 osób zapisało się jako potencjalni dawcy szpiku.

W gronie dawców byli zarówno policjanci, jak i osoby cywilne, wśród których spore grono stanowiła młodzież ze śremskich szkół ponadgimnazjalnych.
Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

https://www.youtube.com/watch?v=a2ZgU5J_46E

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.