Prędkość – zero tolerancji: 164 mandaty karne, w tym 68 za przekroczenie prędkości

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w ramach działań „Prędkość – zero tolerancji” nałożyli 164 mandaty karne, w tym 68 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 27 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i jedno prawo jazdy za drastyczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Prędkość – zero tolerancji: 164 mandaty karne, w tym 68 za przekroczenie prędkości

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Jest ona kontrolowana przez policjantów każdego dnia. A od 19 do 24 marca br. policjanci w całej Wielkopolsce prowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pk. „Prędkość – zero tolerancji”.

Funkcjonariusze śremskiej drogówki w ramach akcji skontrolowali 178 pojazdów, nałożyli 164 mandaty karne, w tym 68 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali też 27 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i jedno prawo jazdy za drastyczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Śremska policja cały czas apeluje o to, aby dostosowywać prędkość do warunków ruchu. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.
Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.