Jajko w roli głównej, czyli przygotowania przedszkolaków do Wielkanocy

Zdawać by się mogło, że całkiem niedawno pożegnaliśmy Święta Bożego Narodzenia a już powoli myślimy o Wielkanocy. A z Wielkanocą najbardziej kojarzą się jajka. I właśnie w nawiązaniu do tradycji świąt, które już niebawem w grupie Słoneczka w Przedszkolu Pod wierzbami jajko było głównym bohaterem zabaw badawczych.

Jajko w roli głównej, czyli przygotowania przedszkolaków do Wielkanocy

Dzieci przypomniały, że jajko jest zbudowane z białka i żółtka oraz dowiedziały się, w jaki sposób poznać, czy jest ono surowe, czy ugotowane. Nawet same wprawiały je w ruch obrotowy. Zanurzyły je również w occie po to, by zobaczyć, co potrafi on ze skorupką jajka zrobić. Maluchy oglądały również lewitujące jajko, ale najwięcej radości sprawiło im wciągnięcie jego do wnętrza butelki przez niewidzialną siłę. Wszystkie eksperymenty zostały w prosty sposób wyjaśnione dzieciom – oczywiście na miarę ich możliwości.

W Przedszkolu Pod wierzbami już od najmłodszych lat przedszkolaki wkraczają w świat fizyki i chemii, aby w ten sposób rozbudzać i zaspokajać swoją dociekliwość poznawczą.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104721878935527032487/albumid/6401862849575430577?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.