Godzina dla Ziemi – 25 marca o 20:30 gasimy światła w swoich domach

Nastały czasy, w których głównym dyktatorem naszego życia stał się zegarek. Szkoda czasu na autobus, jedziemy samochodem. W domu posiadamy bardzo dużo sprzętów elektronicznych, które w trybie “czuwania” tylko czekają na ich włączenie i pomagają nam “żyć szybciej”. Pęd życia powoduje, że nawet nie zastanawiamy się nad tym, aby choć na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o ekologii oraz zachodzącymi zmianami klimatu.

W najbliższą sobotę 25 marca 2017 r. w godzinach 20.30 – 21.30 odbędzie się kolejna edycja akcji ekologicznej WWF pn. „60+ Godzina dla Ziemi.  Jednego dnia o jednej porze osoby indywidualne i władze miast na jedną godzinę zgaszą miliony świateł w symbolicznym apelu o działanie na rzecz Ziemi. W tym czasie Gmina Śrem symbolicznie wyłączy oświetlenie wieży wodociągowej.

Celem akcji „60+ Godzina dla Ziemi” od 2007 roku jest zwrócenie uwagi na problem braku proekologicznych nawyków, degradacji środowiska naturalnego. W 2017 roku przedsięwzięcie jest dedykowane rzece Wiśle. Eksperci WWF zwracają uwagę na unikatowe na skalę Europy piękno przyrodnicze i krajobrazowe najdłuższej rzeki w Polsce.

Godzina dla Ziemi – 25 marca o 20:30 gasimy światła w swoich domach

Wspólnie z WWF zachęcamy mieszkańców gminy Śrem do zatrzymania się, oderwania od codziennych zajęć, refleksji nad stanem środowiska i przestrzeni, w której żyjemy. Poświęćmy 60 minut dla środowiska niekoniecznie wyłączając tylko światło.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.