Znęcał się nad zwierzętami. Nie miały dostępu do wody oraz nie otrzymywały jedzenia.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Znęcał się nad zwierzętami, które pod jego opieką przez dłuższy czas nie otrzymywały jedzenia oraz nie miały dostępu do wody. Jeden z koni znajdował się w stanie krytycznym. Mężczyzna otrzymał zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Znęcał się nad zwierzętami. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Konie, trzodę chlewną i kury trzymał w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu, wody, w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

28 grudnia br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że mieszkaniec Dolska znęca się nad końmi. Na miejsce udali się policjanci Wydziału Kryminalnego, wspólnie ze zgłaszającym oraz przedstawicielami Pogotowia dla Zwierząt.

Wezwany został lekarz weterynarii, który stwierdził, że konie znajdują się w nieodpowiednich warunkach i są w stanie silnego wyniszczenia organizmu. Ze względów humanitarnych jeden z koni musiał zostać poddany eutanazji. Policjanci zatrzymali kolejnego konia, cztery sztuki trzody chlewnej, a także dwie kury. Następnie zwierzęta zostały przekazane pod opiekę członkom Pogotowia dla Zwierząt.

27 stycznia br. mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.