Zarządzaj efektywnie swoim kredytem we frankach

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W jaki sposób można zająć się obniżaniem kosztów związanych ze spłacaniem kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich? Jednym z wariantów może być korzystanie z konta walutowego i bieżący monitoring korzystnych dla nas ofert zakupu waluty.

Sytuacja na rynku wymusza poszukiwanie cen walut w najbardziej atrakcyjnej dla nas relacji kosztowej, dla kredytobiorców, którzy zdecydowali się wziąć kredyt we frankach staje się to niemal nawykiem. O tym, jak dotkliwe potrafią być poważne zmiany wartości waluty mogą powiedzieć kredytobiorcy, którzy w ostatnich latach na własnej skórze odczuli brak zabezpieczenia przed taką sytuacją. Dziś muszą szukać rozwiązań. Chociaż większość osób odruchowo sprawdza ceny franków mijając kantor stacjonarny, znacznie wygodniej zrobić to online.

Można się pokusić o pytanie: dlaczego brak jest znaczących różnic między ofertami kupna, a sprzedaży walut w kantorach i bankach? Odpowiedź wynika z modelu bazowania na tej różnicy – według którego banki i kantory zarabiają.  Dlatego, aby mieć pełne rozeznanie w tym temacie, trzeba szukać również innych możliwości – przy czym zaoszczędzimy nasz czas, jeśli będziemy działać online. Tu wartym polecenia rozwiązaniem jest Walutomat – czyli społecznościowa platforma wymiany walut.

Walutomat umożliwia ciągłe monitorowanie cen

Społeczna platforma wymiany walut? Jak to działa? Zamieszczane tu oferty bywają bardziej atrakcyjne od tych, dostępnych na stronach kantorów online. Całość platformy jest bardzo intuicyjna dla użytkownika, obsługa jest prosta, a zastosowanie umieszczonych tu narzędzi nie nastręcza problemów. Jednym z nich jest kalkulator oszczędności (dokonane przy korzystaniu z oferty innego użytkownika platformy), innym – narzędzie porównujące oferty w czasie rzeczywistym (są na bieżąco aktualizowane). Wygodny moduł znajdziemy na stronie internetowej – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/.

Platforma społecznościowa gwarantuje bezpieczeństwo dokonanych transakcji.  Sami decydujemy o bazowaniu tylko na jednej ofercie, bądź też zakupu składającego się z kilku dostępnych ofert.

Taka forma zakupów sprzyja oszczędnościom (regularne zakupy, które zasilą nasze konta walutowe) i poszukiwaniom bardzo korzystnych cen walut. Będąc użytkownikiem platformy możemy także podać na stronie naszą własną ofertę, w której umieścimy satysfakcjonującą nas cenę waluty – przy popularności jaką cieszy się serwis – jest duża szansa, że znajdzie ona zainteresowanie wśród użytkowników. Sprzyja temu także niska opłata za transakcję, jaką pobiera system.

Działaj zanim nadejdzie pomoc

Wzmianki prasy dotyczące kolejnej pomocy dla kredytobiorców nie powinny usypiać czujności potrzebnej do korzystnego zakupu waluty.  Choć po pierwszym czytaniu w Sejmie – pod koniec października tego roku – projektem pomocowy została przekazany do bardziej szczegółowego opracowania, to przed frankowiczami jeszcze długa i czasochłonna droga. Niestety własnym kredytem trzeba nadal przejmować się samodzielnie.

Nie wiadomo zresztą, czy pomoc, którą ma przynieść kredytobiorcom nowe prawo, faktycznie będzie satysfakcjonująca. Nawet z myślą o tym warto monitorować rynek walut i gromadzić zasoby na wszelki wypadek. Trzeba niestety ciągle myśleć perspektywicznie.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.