Z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tys. zł. Wpadli w ręce śremskiej policji.

Dwaj sprawcy włamań do domów jednorodzinnych zostali zatrzymani przez śremską policję.  Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Z trzech domów jednorodzinnych ukradli 200 tys. zł. Wpadli w ręce śremskiej policji.

Pierwszy razy Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o włamaniu do domu jednorodzinnego w grudniu ubiegłego roku. Nieznani wówczas sprawcy ukradli pieniądze z domu jednorodzinnego w gminie Dolsk. Policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad tą sprawą szybko wpadli na trop dwóch włamywaczy, których zatrzymali 29 grudnia 2016 roku.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani, to 33 i 31-letni mieszkańcy Śremu, którzy pracowali w tej samej firmie.

Jak się okazało mężczyźni wspólnie zaplanowali nie tylko włamanie do domu w gminie Dolsk, ale wcześniej w czerwcu 2016 roku włamali się do domu w gminie Śrem i we wrześniu ubiegłego roku do domu mieszczącego się na terenie powiatu kościańskiego, w gminie Krzywiń. W sumie z trzech domów mężczyźni ukradli pieniądze w kwocie 200 tysięcy złotych. Sprawcy podzielili się łupem i jeszcze przed zatrzymaniem przez Policję zdążyli te pieniądze wydać.

Po zebraniu materiału dowodowego włamywacze usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Na poczet grożących im kar zajęto u nich samochód marki Renault Clio, dwa rowery, laptopa i pralkę, w sumie mienie o łącznej wartości ponad 22 tysiące złotych.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.