Sfałszowane prawo jazdy zatrzymali policjanci śremskiej drogówki

Policjanci ze śremskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu citroenem. Jak się okazało, prawo jazdy zostało sfałszowane. 31-letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. utrzymywał, że egzamin na prawo jazdy zdawał we Lwowie i posiada ukraińskie uprawnienia do kierowania.

Sfałszowane prawo jazdy zatrzymali policjanci śremskiej drogówki

16 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie pełnili służbę w Dolsku. Około godz. 12.40 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen Berlingo, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp.

Podczas kontroli dokumentów funkcjonariusze zwrócili uwagę na prawo jazdy, które okazał im kierujący citroenem. Mężczyzna zapytany o to skąd pochodzi dokument stwierdził, że jest to ukraińskie prawo jazdy, które otrzymał rok temu, po zdaniu egzaminu we Lwowie.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że uprawnienia do kierowania są sfałszowane, bowiem nie zawierały podstawowych danych i zupełnie nie odpowiadały szablonowi dokumentu prawa jazdy, które wydaje się na Ukrainie.

Mundurowi zatrzymali sfałszowane prawo jazdy, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał żadnych polskich uprawnień do kierowania, ale był już notowany jako kierujący w stanie nietrzeźwości.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.