Policja ostrzega amatorów dzikich lodowisk

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzą działania „Bezpieczne ferie 2017”. W ramach akcji funkcjonariusze m. in. kontrolują akweny na terenie powiatu śremskiego. A wszystko po to, aby ostrzegać amatorów dzikich lodowisk i ślizgawek.

Policja ostrzega amatorów dzikich lodowisk

Od kilku dni mamy ujemną temperaturę, a wiatr jeszcze bardziej potęguje uczucie chłodu. I być może właśnie to przeszywające zimno spowodowało, że akurat wczoraj, 8 lutego, podczas kontroli zbiorników wodnych nie napotkaliśmy amatorów dzikich lodowisk i ślizgawek, których jednak na terenie powiatu śremskiego nie brakuje.

My zdecydowanie odradzamy taką zabawę i polecamy dzieciom korzystanie wyłącznie ze specjalnie przygotowanych i zorganizowanych lodowisk. Ostrzegamy przed wchodzeniem na lód wszelkich zamarzniętych zbiorników wodnych: jezior, kanałów, stawów i innych. Nawet gruby lód może, w każdej chwili, z różnych względów, się załamać i zabawa może skończyć się tragicznie.
Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Policja ostrzega amatorów dzikich lodowisk
Policja ostrzega amatorów dzikich lodowisk

Nie tylko dzikie lodowiska, które powstają z zamarzniętego jeziora są niebezpieczne. Deszcz i późniejszy mróz bardzo często tworzy niebezpieczne lodowisko przed marketem Biedronka przy ulicy Kilińskiego w Śremie. Wystarczy kilka deszczowych dni i nocna minusowa temperatura, aby ogromną część parkingu zrobiła się “niedostępna” dla ludzi.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.