Podrabiane towary sprzedawane przez mieszkankę Dolska [sprostowanie]

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Podrabiane towary sprzedawane przez mieszkankę Dolska. Kilka dni temu na naszej stronie napisaliśmy o mieszkance Dolska, która sprzedawała podrabiane towary. Napisaliśmy, iż kobieta również drukowała podrabiane etykiety, co nie było zgodne z prawdą.

Przypomnijmy, iż w styczniu br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili, że 27-letnia mieszkanka gminy Dolsk wprowadza do obrotu towary oznaczone podrobionymi znakami towarowymi różnych firm.

Mieszkanka gminy Dolsk sprzedawała podrobione towary

Głównie były to odzież: koszulki, czapki, szale, spodnie, swetry, skarpetki, rękawiczki, a także wyroby kosmetyczne, galanteria skórzana, zegarki i okulary przeciwsłoneczne.W sumie podrabiany towar był wartości ponad 100 000 złotych. Ponadto zabezpieczono kasę fiskalną, komputer, urządzenie służące do wydruku etykiet i inne przedmioty wykorzystywane do sprzedaży.

Kobieta sprzedawała towary za pośrednictwem portalu społecznościowego. Towary oznaczone były podrabianymi znakami towarowymi różnych firm, ale bardzo słabiej jakości oraz bez oryginalnych opakowań.

Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzut dotyczący tego, że dokonywała obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi różnych firm. Sprawa ma charakter rozwojowy i znajdzie swój finał w sądzie.

W dniach od 23 do 27 stycznia br. policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą uczestniczyli w międzynarodowej operacji OPSON VI.

Jej celem było zwalczanie przestępczości gospodarczej polegającej na naruszeniach własności intelektualnej oraz prawa własności przemysłowej poprzez wytwarzanie, handel i przemyt podrabianych towarów.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.