Oszukana straciła 7000 euro. Śremska policja przestrzega przed oszustami.

Starsza mieszkanka Helenek została oszukana i straciła 7000 euro. Oszuści wykorzystali metodę “na policjanta”. Śremska policja apeluje o rozwagę oraz ostrożność.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Oszukana straciła 7000 euro. Śremska policja przestrzega przed oszustami.

Z ustaleń policjantów, którzy pracują nad sprawą wynika, że wczoraj, około godz. 13.00, w mieszkaniu seniorki zadzwonił telefon stacjonarny.

Mężczyzna, który zadzwonił do starszej Pani poinformował ją, że jest policjantem z Rawicza i dzwoni bowiem jej córka spowodowała wypadek drogowy, potrąciła osobę, która umiera w szpitalu. Mężczyzna dodał, że córka potrzebuje 70 000 złotych na wpłatę do prokuratury. Natomiast jeżeli pieniądze nie zostaną przekazane córka trafi do więzienia. Podający się za policjanta mężczyzna przekazał też telefon kobiecie. Seniorka twierdzi, że głos tej kobiety brzmiał tak jak głos jej córki. Niby córka przez telefon szlochała i prosiła starszą Panią o przekazanie pieniędzy.

Ostatecznie po pieniądze przyszedł kurier, a seniorka przekazała mu swoje oszczędności, czyli 7000 euro.

Po kilku minutach do starszej mieszkanki Helenek zadzwoniła prawdziwa córka i okazało się, że żadnego wypadku nie było, a starsza Pani padła ofiarą oszustów.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie
“Niby kurier”, którego szuka policja, to młody mężczyzna, ubrany w ciemny dres, miał ciemną karnację, był szczupły, miał około 160-165 cm wzrostu.

Wszystkich, którzy widzieli coś niepokojącego lub posiadają jakiekolwiek inne informacje dot. tego zdarzenia, prosimy o kontakt ze śremskimi policjantami. Można się z nami kontaktować telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 61 28 – 15 – 211 bądź 997 albo przesłać maila na adres: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl

Informacje można przekazywać także anonimowo.

Policja po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas przekazywania pieniędzy nieznanym osobom. W takich przypadkach koniecznie trzeba się najpierw upewnić na jaki cel przekazywana jest gotówka, bowiem skutki braku czujności mogą być bardzo odczuwalne dla naszego portfela.

Pamiętaj! Policja nigdy, w takich jak opisany wyżej lub podobnych przypadkach, nie prosi o przekazanie pieniędzy.

Apelujemy do tych z Państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze, mieszkające samotnie. Trzeba rozmawiać z tymi osobami, pomóc im np. właściwie ulokować oszczędności. Oni z różnych względów, w większym stopniu narażeni są na działania przestępców.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.