Niepokoi cię kurs funta w atmosferze Brexitu? Sprawdź wymianę walut online

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Stabilny i wysoko stojący funt brytyjski był łakomym kąskiem dla Polaków pracujących na wyspach. Niestety ogłoszony niedawno Brexit spowodował gwałtowne załamanie kursu funta. Dla osób, które w tej walucie trzymały swoje oszczędności to prawdziwy cios.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Jest mało prawdopodobne, by w najbliższym czasie kurs funta powrócił do stanu sprzed słynnego referendum. Po tym, jak Brytyjczycy wyrazili chęć wyjścia z Unii Europejskiej, kurs funta gwałtownie spadł i chociaż później trochę wzrósł, to nadal jest niższy, niż zdążyliśmy się przyzwyczaić. Osoby pracujące, mieszkające na wyspach i tam wydające swoje pieniądze nie odczuwają tego tak wyraźnie, jak ci, którzy zarobione w Wielkiej Brytanii pieniądze wydają w Polsce. W jeszcze trudniejszym położeniu są osoby, które w królewskiej walucie trzymały swoje oszczędności. Na niespodziewanym wyniku referendum utraciły około piętnastu procent wartości pieniędzy. Niestety, nikt nie dołoży do tych strat, trzeba sobie radzić samemu. To, co na pewno można zrobić, to postarać się wymienić funty na złotówki po jak najatrakcyjniejszym kursie. Nie wyrówna to strat, ale pozwoli je skorygować na swoją korzyść.

Pieniądze z konta walutowego można w każdym banku bez problemu wymienić na złotówki. W zależności od tego, w jakim banku mamy konto cena funta może się znacznie różnić. W efekcie w niektórych bankach możemy stracić nawet dwieście złotych na każdym tysiącu funtów. Te dodatkowe dwieście złotych dostaniemy, jeśli skorzystamy z kantoru internetowego. Kantor internetowy to także dobry sposób na oszczędności w firmach, między innymi przy rozliczaniu delegacji. Można o tym przeczytać tutaj: http://www.flstrefa.pl/wygeneruj-oszczednosci-w-firmie-dzieki-kantorom-internetowym.html

W kantorach internetowych ceny walut są korzystniejsze niż w bankach i kantorach stacjonarnych. Nie jest to zjawisko niepokojące. Podobnie jest w przypadku sklepów internetowych – oferowane w nich towary są dużo tańsze niż w sklepach stacjonarnych. W jednym i drugim przypadku powodem są stosunkowo niskie koszty własne prowadzenia biznesu w internecie.

Dobre kantory internetowe są transparentne. Oznacza to, że bez trudu znajdziemy dane na temat spółki czy innej formy prawnej prowadzenia takiego biznesu, nie jest tajemnicą kapitał zakładowy, ani roczne obroty, a klienci mają dostęp do telefonicznego biura obsługi klienta. Ponadto transakcje zabezpieczone są szyfrowaniem SSL, a potwierdzenie zlecenia transakcji dokonywane jest za pomocą przesyłanego SMS-em kodu, podobnie jak to ma miejsce w bankach. O wiarygodności kantoru świadczy także współpraca z wieloma bankami oraz obecność w rankingach i wyszukiwarkach.

Warto poświęcić chwilę na znalezienie dobrego kantoru, dzięki temu w naszym portfelu może przybyć więcej, złotówek niż się spodziewamy.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.