Koncert zespołu Dom o Zielonych Progach [zaproszenie]

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19:30 w Katolickim Domu Kultury w Dolsku odbędzie się koncert zespołu „Dom o Zielonych Progach”. Artyści przeniosą publiczność w górski klimat za sprawą niecodziennych utworów, w których nie brakuje zapożyczeń z takich gatunków muzycznych jak jazz, rock czy muzyka folkowa. Energicznie brzmienie, a także uwzględnienie skrzypiec dodaje repertuarowi niesamowitego efektu. W swoich piosenkach muzycy inspirują się wierszami bardzo znanych twórców takich jak wierszy Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona i Kazimierza Węgrzyna. Zespół posiada 15-letnie doświadczenie, a na koncertach przeważnie zjawia się nadkomplet publiczności.

Koncert zespołu Dom o Zielonych Progach

Bilety do nabycia w zakrystii lub w biurze parafialnym przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Dolsku. Wejściówka dla dorosłych kosztuje 30 zł, z kolei dla dzieci i młodzieży jedynie 20 zł.

Katolicki Dom Kultury (ul. Kościelna, Dolsk) – 18 luty (sobota), godzina 19:30.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół znany chyba wszystkim sympatykom piosenki turystycznej i studenckiej, obecny na scenie od ponad 10 lat. Jego kariera rozpoczęła się od zdobycia wszystkich głównych nagród festiwalu YAPA 2002, od tej pory przepełnione poezją utwory Domu na stałe zamieszkały w sercach miłośników gór. Zespół złożony jest z kilkoro przyjaciół, połączonych wspólną pasją do muzyki i wędrowania. Są to Wojtek Szymański, Basia Mendyk, Bartosz “Pelton” Zalewski, i Marcin Skaba.

W piosenkach Domu o Zielonych Progach można doszukać się wielu inspiracji. Strofy wielkich poetów, jak chociażby Jerzy Harasymowicz, Wojtek Belon i Kazimierz Węgrzyn, znalazły swoje miejsce na trzech dotychczas wydanych płytach. Wakacje 2012 roku przyniosły kolejny krążek zespołu, ujmujący w dźwięki muzyki także twórczość Wiesławy Kwinto-Koczan.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.