Pirat drogowy pędził ponad 120km/h przy dopuszczalnej 50km/h

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pirat drogowy pędził ponad 120km/h przy dopuszczalnej 50km/h. Śremscy policjanci zatrzymani prawo jazdy piratowi drogowemu, który w Chrząstowie przy dopuszczalnej prędkości maksymalnej 50km/h ponad 120km/h. Kierowca został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy na 3 miesiące.

W grudniu ubiegłego roku, w drugi dzień świąt policjanci zatrzymali pirata drogowego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 168 km/h.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pirat drogowy pędził ponad 120km/h przy dopuszczalnej 50km/h

29 stycznia br. wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Chrząstowie. Około godz. 20.45 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia. Kierujący autem pędził przez wieś z prędkością 124 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Okazało się, że pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna powiedział policjantom, że spieszy się, bowiem jest bardzo zdenerwowany swoimi sprawami osobistymi.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

nadkom. Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie
Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.