Koszykarze Warty Śrem zwycięstwem rozpoczęli nowy rok

Koszykarze Warty Śrem bardzo dobrze rozpoczęli nowy rok i rundę rewanżową kadetów A, pokonując Biofarm Basket Junior Poznań 74:44!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koszykarze Warty Śrem udanie zrewanżowali się koszykarzom z Poznania

Po porażce, jaką ponieśli pod koniec ubiegłego roku w Poznaniu (82:55), mało kto przypuszczał, że dojdzie do tak spektakularnego rewanżu w Śremie. Koszykarze WARTY zagrali w tym dniu koncertowo. Wyśmienicie zaprezentowali się w obronie, co przełożyło się na nieskuteczność rzutową przeciwników. Do tego byli skuteczni w ataku.

Pierwsza kwarta już zapowiadała możliwe zwycięstwo. Po niej nasi zawodnicy wygrywali bowiem 19:5, a na przerwę schodzili z przewagą 18 pkt (37:19). Jeśli kibice myśleli, że zawodnicy WARTY zagrali najlepsze 10 min na początku meczu, to pomylili się! Trzecia kwarta okazała się popisem śremskich koszykarzy i zwieńczyła ją wygrana 24:8! Bardzo dobrze wyprowadzane kontry i duża skuteczność w ataku pozwoliły wypracować 41-punktową przewagę na 4 minuty przed końcem meczu i spokojnie kontrolować jego wynik.

Nie chciałbym nikogo wyróżniać indywidualnie, ponieważ dzisiejsze zwycięstwo to zasługa całej drużyny. Dlatego całej drużynie chciałbym podziękować za walkę na parkiecie. Cieszę się, że praca jaką wykonujemy powoli przynosi rezultaty i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość – podsumował mecz trener WARTY Paweł Mielczarek.

Śremski Klub Sportowy Warta: M.Starkiewicz (29 pkt) M.Ciesielski (17 pkt) B.Simon (10 pkt) B.Posadzy (7 pkt) P.Plewiński (5 pkt), W.Chicheł (4 pkt) J.Kazimierczak (2 pkt) A.Tyluś, R.Jackowski, M.Ziobroń, F.Tyrakowski.