Turniej Bokserski o Puchar Starosty Złotowskiego: awaryjny występ śremskich bokserów

W minioną sobotę. 10 grudnia 2016 r odbył się międzynarodowy turniej bokserski w Złotowie o puchar Starosty Złotowskiego. W hali Sparty przy al. Mickiewicza 18 w dziewięciu pojedynkach boksu olimpijskiego uczestniczyli pięściarze z Piły, Polnicy, Wałcza, Zbąszynia i Złotowa oraz zawodnicy ŚKS WARTA Śrem.

Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Starosty Złotowskiego: awaryjny występ śremskich bokserów

Turniej zorganizowany przez MLKS Sparta Złotów z założenia miał być turniejem międzynarodowym, ale wskutek wypadku do hali Sparty nie dojechali niestety pięściarze z duńskiego Grindsted AK Bokseklubben. W pojedynkach sobotniego wieczoru zobaczyliśmy zatem wyłącznie zawodników z Polski.

Ze Śremu między linami zobaczyć mogliśmy miedzy innymi Andrzeja Siejka, który przegrał jednogłośnie na punkty z Piotrem Piejkiem zawodnikiem Sparty Zlotów oraz Kamila Sieradzkiego. Kamil debiutował w pokazowej walce rotacyjnej boksując równocześnie z Jakubem Kasiorem oraz Piotrem Gorzkiewiczem.

Turniej zorganizowany został przez sekcję bokserską Sparty Złotów, którą kieruje Tomasz Tetzlaff w organizacji turnieju finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Złotowie. Nagrody wręczyli zwycięzcom Prezes Sparty Złotów Kamil Małolepszy i Wicestarosta Złotowski Daniel Szych.

Zaproszenie na turniej przyjęliśmy w piątek, dzień przed wydarzeniem. Andrzej wziął walkę wieczoru z biegu ponieważ Duńska drużyna z którą boksować mieli Złotowianie niestety odmówiła przyjazdu w ostatniej chwili. Z kolei Kamilowi w końcu udało się zaboksować w zawodach, gdyż nie udało się sparować dla niego przeciwnika w dwóch poprzednich turniejach na których byliśmy.

Był to ostatni wyjazd na który udało nam się wybrać w tym roku, w roli sekundanta zobaczyć mogliśmy Maksymiliana Godziewskiewgo natomiast opiekę nad grupą sprawował drugi trener Patryk Klupś

powiedział trener śremskich bokserów Krzysztof Lewandowski

Od września tego roku zmieniono struktury organizacyjnej grup treningowych. Podzielono ją na dwie grupy: na seniorów/rekreacyjną powyżej 18 roku życia. Grupę junior która trenuje w szkole podstawowej nr 6 w Śremie we wtorki i czwartki na godzinę 18:00 (Przedział wiekowy 11-17 lat) . Od połowy stycznia wystartowała najmłodsza grupa – BOXING KIDS, która będzie miała treningi również w SP6 we wtorki i czwartki na godzinę 17:00 – Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat!

Nabór do sekcji bokserskiej Warty Śrem

Nabór do sekcji bokserskiej Warty Śrem

Wyniki:

Adept, 40 kg, walka rotacyjna:

Kamil Sieradzki (Warta Śrem), Jakub Kasior (SW Piła), Piotr Gorzkiewicz (Sparta Złotów) remis

Seniorzy-młodzieżowcy, 69 kg:

Piotr Piejek (Sparta Złotów) – Andrzej Siejek (Warta Śrem) 3:0

zdjęcia autorstwa Patryka Klupsia

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.