Śremskie Żyrafy 2016 – nominacje

Corocznie Burmistrz Śremu Adam Lewandowski przyznaje statuetki Śremskiej Żyrafy osobom, których inicjatywa i sukces są nietuzinkowe, rozsławiają Śrem w kraju oraz poza jego granicami, a także motywują innych do podejmowania prób przekraczania własnych barier.

Rok temu wśród nominowanych byli: Tomasz Kościelniak, Filip Dziuba, Sylwia Śliczna, Wojciech Czeterbok oraz Marcin Rozmiarek. Dwie statuetki (nagroda publiczności oraz poprzez internetowe głosowanie) zdobył Filip Dziuba, uczeń drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Śremie. Trenuje w klubie sportowym Rapid Śrem, jest członkiem kadry narodowej juniorów. Z Filipem udało nam się nawet porozmawiać: Wywiad z Filipem Dziubą – zdobywcą dwóch statuetek Śremskie Żyrafy 2015.

Za dokonania i zasługi w 2016 roku Burmistrz Śremu ogłosił 6 nominacji na które można głosować na stronie internetowej Urzędu Miasta Śrem – srem.pl

Olga Garstka – zwyciężczyni programu Must Be The Music (Śremskie Żyrafy 2016)

Olga Garstka - Śremskie Żyrafy 2016
Olga Garstka – Śremskie Żyrafy 2016

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Śremie. Utalentowana wokalistka i pianistka. Zwyciężczyni 11. edycji Must Be The Music – muzycznego show telewizji Polsat. Piosenkami własnego autorstwa pt. „Samozapłon” oraz „Koniec świata” zdobyła serca i głosy jurorów oraz publiczności

Hubert Skrzydlewski – mistrz taekwondo (Śremskie Żyrafy 2016)

Hubert Skrzydlewski - Śremskie Żyrafy 2016
Hubert Skrzydlewski – Śremskie Żyrafy 2016

Hubert jest numerem jeden w Polsce w taekwondo w kategorii wagowej – 78 kg junior (15-17 lat). Niepokonany w Pucharach Polski w 2016 roku. Zdobył wiele tytułów i medali: złoty medal w Pucharze Świata w Łotwie, srebrny medal w Pucharze Świata w Warszawie, brązowy medal w Pucharze Świata w Serbii oraz w Niemczech. Po raz pierwszy wywalczył brązowy medal w kategorii seniorów Mistrzostw Polski Seniorów. Był jednym z 8 zawodników (2 mężczyzn) powołanych przez Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego na Mistrzostwa Świata Juniorów w Kanadzie, gdzie zdobył 9. miejsce.

Beata i Sława Szymiczek – Fit Therapy (Śremskie Żyrafy 2016)

Beata i Sława Szymiczek - Fit Therapy - Śremskie Żyrafy 2016
Beata i Sława Szymiczek – Fit Therapy – Śremskie Żyrafy 2016

Siostry, miłośniczki sportu i zdrowego stylu życia. Trenerki personalne, które dla popularyzacji zdrowia i dobrej formy fizycznej prowadzą na terenie Śremu otwarte treningi fitness. Podczas wakacji w każdą sobotę organizują wspólne biegi. Trenerki dzielą się swoją pasją i wiedzą na portalach społecznościowych, zarażając sportem wielu śremian.

Sztafeta pływacka (Śremskie Żyrafy 2016)

Sztafeta pływacka - Śremskie Żyrafy 2016
Sztafeta pływacka – Śremskie Żyrafy 2016

Grupa 14 osób, która w lipcu 2016 r. przez 6 dni i 5 nocy przepłynęła 500 km rzeką Wartą bez przerwy w VI sztafecie pływackiej pn. Wartą dla Chojraków. Celem akcji, oprócz pobicia rekordu Guinessa, było zebranie funduszy na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W sztafecie płynęli: Stefan Cieślewicz, Andrzej Dworczak, Kacper Gabrysiak, Adam Jerzykowski, Wiktoria Kasprzak, Julia Klejszmit, Hanna Mazurczak, Alina Nawrot, Marek Pietraszewski, Anna Rudziakowicz, Monika Sury-Walterowicz, Adrianna Wawrzyniak, Agata Winkler oraz pomysłodawca Roman Bartkowiak.

Śremski Klub Miłośników Gier Planszowych Planszoteka (Śremskie Żyrafy 2016)

Śremski Klub Miłośników Gier Planszowych Planszoteka - Śremskie Żyrafy 2016
Śremski Klub Miłośników Gier Planszowych Planszoteka – Śremskie Żyrafy 2016

Śremski Klub Miłośników Gier Planszowych Planszoteka to organizacja non profit, mająca na celu propagowanie spędzania wolnego czasu przy grach planszowych. Zamiłowanie do planszówek odkryło w sobie już wielu mieszkańców gminy Śrem. Stowarzyszenie łączy ludzi w każdym wieku z zaangażowaniem organizując sobotnie spotkania przy planszówkach w bibliotece publicznej.

Pasjonaci i propagatorzy gier to: Adam Grzegorczyk, Artur Grzegorczyk, Katarzyna Leszczyńska, Marcin Leszczyński, Anita Mansfeld, Krzysztof Mansfeld i Marcin Walczak.

Klasa piłkarska z SP6 (Śremskie Żyrafy 2016)

Klasa piłkarska z SP6 - Śremskie Żyrafy 2016
Klasa piłkarska z SP6 – Śremskie Żyrafy 2016

W czerwcu 2016 r. w Głuchołazach klasa VI piłkarska ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Śremie zwyciężyła w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców.
Skład zespołu: Borys Boczar, Jakub Tomaszewski, Bartosz Kabaj, Hubert Osiewicz, Szymon Kędziora, Filip Wilkowski, Mikołaj Urbanek, Paweł Rubach, Michał Wojciechowski, Maksymilian Hyżyk, Damian Kołtański, Kamil Chiliński. Ponadto zawodnicy otrzymali również nagrody indywidualne: Borys Boczar został najlepszym bramkarzem, a Maksymilian Hyżyk najlepszym zawodnikiem turnieju.
Trenerem i nauczycielem piłkarzy był Sebastian Białobrzeski.

Zapraszamy wszystkich do wyboru najlepszej nominacji.

Do 8 stycznia 2017 r. do godz. 23.59 potrwa plebiscyt, podczas którego można wybrać najbardziej interesująca i wartościową kandydaturę. To Wasze głosy potwierdzą wielkość sukcesu i popularność nominowanych.

Podsumowanie plebiscytu odbędzie się podczas uroczystej Gali “Śremskie Żyrafy 2016”, która odbędzie się 10 stycznia 2017 r.

Wśród głosujących rozlosowane zostaną materiały promocyjne gminy Śrem. Jedna osoba może zagłosować tylko jeden raz.

Głosując uczestnicy wyrażają zgodę na zbieranie, przechowywanie i przetwarzanie podanych przez nich danych osobowych w celach związanych z konkursem zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.