Pirat drogowy pędził 170 km/h na trasie Śrem – Czmoń

W Święta Bożego Narodzenia śremscy policjanci nie próżnowali. W pierwszy dzień świąt zatrzymali w Drzonku pirata drogowego, który dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość, natomiast już następnego dnia kolejny pirat drogowy w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 168 km/h.
Pirat drogowy w miejscowości Luciny w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 168 km/h

W dniu 26 grudnia 2016 roku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia około godziny 17.30 na drodze W434 relacji Śrem- Czmoń policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideo rejestrator dokonali pomiaru prędkości jednego z uczestników ruchu drogowego.

Ujawnili , że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 307 przekroczył dozwoloną prędkość poza obszarem zabudowanym o 70 km/h. Kierujący w celu uniknięcia kontroli drogowej nie zatrzymał się pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Policjanci prowadzili pościg za kierującym, podczas którego popełnił on szereg wykroczeń między innymi w miejscowości Luciny w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 168 km/h. Swoją szaleńczą jazdę zakończył w Śremie na ulicy Farnej gdzie porzucił pojazd. W wyniku podjętych czynności pościgowych ustalono kierującego Peugeotem, którym okazał się 23 letni mieszkaniec Śremu. Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Śremie.

Krzysztof Tomaszewski, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.