Mikołajkowe spotkanie w Przedszkolu Jarzębinka w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

6 grudnia, to wyjątkowa data. Szczególnie w przedszkolach, gdzie nigdy nie brauje dzieci 🙂 Tego dnia zawitaliśmy w grupie Muchomorków w Przedszkolu Jarzębinka w Śreme.

Mikołajkowe spotkanie w Przedszkolu Jarzębinka: wrzało od samego rana

Od samego rana wrzało dzisiaj w grupie Muchomorków. Wszak oczekiwano na zacnego gościa – św. Mikołaja. Dzieci z zapałem kończyły dekorowanie sali, malowały farbami jego portret, śpiewały i tańczyły przy piosenkach, w których to właśnie on był głównym bohaterem.

Mikołaj chyba widział i słyszał naszą radość, bo już na śniadaniowych talerzykach pozostawił nam miłą niespodziankę. Potem pojawiły się na gazetce dziwne karteczki. Jak się okazało były to obrazki z różnymi prezentami, jakie przygotował dla dzieci. Po rozwiązaniu zagadek i zadań mogliśmy je obejrzeć. Zaczęliśmy się bawić, aż tu nagle ktoś zawołał: “Pod naszą choinką są jakieś paczki.” Ojej to były kolorowe, fantastyczne klocki i piękna drewniana trasa samochodowa.

Chłopcy od razu zaczęli budować trasę, a dziewczynki układały prześliczne ornamenty. Musieliśmy jednak przerwać naszą zabawę, bo na piętrze czekały na nas następne niespodzianki, przygotowane prze Elfy św. Mikołaja dla wszystkich przedszkolaków. Na spotkaniu pojawił się ponownie bohater dnia, z którym śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Mikołaj bardzo się spieszył do innych przedszkolaków, ale tak jak obiecał, tak zrobił- pozostawił w każdej grupie pod choinką, prezenty dla grzecznych dzieci.

Urszula Tomczyk, Przedszkole Jarzębinka w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.