Zanurkuj w niebo – skok ze spadochronem w tandemie!

Skoki spadochronowe nie są przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób, które zakończą specjalne szkolenia. Nie wymagają one również brania udziału w badaniach lekarskich czy specjalnej kondycji. To wszystko możliwe za sprawą skoków w tandemie – teraz dostępne są one również w Polsce i każdy, kto ma ochotę na przeżycie niesamowitej przygody, może z nich skorzystać!Skoki tandemowe to propozycja przeznaczona dla osób szukających ekstremalnej, ale bezpiecznej rozrywki. Jeżeli chcesz przetestować swoją odwagę, zobaczyć świat z wyjątkowej perspektywy, zależy ci na dobrej zabawie i niesamowitych wspomnieniach, skoki spadochronowe w tandemie to doskonały wybór. Wystarczy tylko wykonać rezerwację na dogodny termin, a następnie przyjechać do ośrodka, aby przeżyć wyjątkową przygodę.

Skok ze spadochronem w tandemie – kto bierze udział?

W skokach w tandemie, jak nietrudno domyślić się po ich nazwie, biorą udział dwie osoby, a mianowicie są to tandem pilot oraz pasażer. Tandem pilot, którym najczęściej jest instruktor spadochroniarstwa posiadający na swoim koncie tysiące podobnych skoków, jest odpowiedzialny za kwestie techniczne. Pasażer z kolei nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowani poza uczestnictwem w krótkim przeszkoleniu bezpieczeństwa. Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. To powoduje, że w skokach tandemowych może wziąć udział niemalże każdy!

Jedyne przeciwwskazania dotyczące skoków tandemowych to zbyt duża waga, powyżej 115 kilogramów, co wynika z ograniczeń sprzętowych. Również w skokach nie powinny brać udziału osoby z ostrą niewydolnością krążeniową i oddechową, epilepsją, niestabilnością i innymi chorobami kręgosłupa, wrodzoną łamliwością kości.

Swobodne spadanie w przestworzach – jedyna taka okazja!

Skok spadochronowy jest wyjątkową okazją do tego, aby zasmakować w swobodnym spadaniu. Tym terminem określa się spadanie bez otwartej czaszy spadochronu, dlatego leci się wtedy w kierunku ziemi z prędkością dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę. To jedyna tego rodzaju okazja, aby móc przekonać się, jak spada się bez żadnych ograniczeń i dodatkowo całkowicie bezpiecznie.

Czas swobodnego spadania jest zależny przede wszystkim od wysokości wyskoku z lecącego samolotu. Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów. W przypadku skoku z 3000 metrów czas ten wynosi 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – 60 sekund. Po osiągnięciu wysokości 1500 metrów pilot otwiera spadochron i uczestnicy przez kilka minut szybują na otwartej czaszy aż do miękkiego lądowania.

Ile kosztuje skok w tandemie i gdzie można z niego skorzystać?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są wyjątkowo wysokie. Rozpoczynają się już od około 500 złotych w przypadku skoków z 3000 metrów, natomiast dla skoków z 4000 metrów wynoszą 60 sekund. Można skorzystać także z usługi wideofilmowania, aby uzyskać przepiękne pamiątki ze swojego wyczynu. Za wykonanie filmów i zdjęć odpowiedzialny jest wtedy jeszcze jeden skoczek. Jest to koszt około 250 złotych.

Na emocjonujące skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl działający na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Również organizuje skoki w Przasnyszu, Gliwicach i Pruszczu Gdańskim.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.