Szachy w Przedszkolu Pod Wierzbami pod okiem Piotra Hoffmanna

Szachy to strategiczna gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, uczy logicznego myślenia, trenuje pamięć i spostrzegawczość, a także rozwija koncentrację i wyobraźnię przestrzenną.

Szachy pod okiem Piotra Hoffmanna

Zajęcia szachowe w Przedszkolu Pod Wierzbami w Śremie prowadzone są raz w tygodniu przez instruktora, wiceprezesa śremskiej sekcji szachowej LKS Piast Śrem Piotra Hoffmana i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

Mali szachiści podczas rozgrywek wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, ćwiczą wytrwałość w dążeniu do celu, wykształcają proces podejmowania decyzji oraz poczucie odpowiedzialności za własne wybory. Pan Piotr w bardzo atrakcyjny sposób uczy dzieci poruszania się po szachownicy, skomplikowanych ruchów i ewolucji szachowych.

Dzieci poznają nazwy figur szachowych, uczą się poszczególnych posunięć tymi figurami. Zajęcia szachowe prowadzone są w formie zabawy, tak aby zachęcić dzieci do aktywnego udziału i rozwijania pasji i zainteresowań niezwykłą grą. Jeżyki bardzo polubiły grę w szachy i codziennie w naszej grupie chętnie rozgrywają partie szachowe.

Dzieci doskonalą swoje umysły, nie zdając nawet sobie z tego sprawy

Przedszkolaki grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim dobrą zabawę i rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się figurkami szachowymi doskonalą swoje umysły, uczą się przestrzegania pewnych określonych zasad oraz reguł. Uczestnicząc w zajęciach poznają podstawy gry, która doskonale kształtuje przydatne w życiu cechy umysłu i charakteru.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.