Szachy w Przedszkolu Pod Wierzbami pod okiem Piotra Hoffmanna

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Szachy to strategiczna gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, uczy logicznego myślenia, trenuje pamięć i spostrzegawczość, a także rozwija koncentrację i wyobraźnię przestrzenną.

Szachy pod okiem Piotra Hoffmanna

Zajęcia szachowe w Przedszkolu Pod Wierzbami w Śremie prowadzone są raz w tygodniu przez instruktora, wiceprezesa śremskiej sekcji szachowej LKS Piast Śrem Piotra Hoffmana i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

Mali szachiści podczas rozgrywek wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, ćwiczą wytrwałość w dążeniu do celu, wykształcają proces podejmowania decyzji oraz poczucie odpowiedzialności za własne wybory. Pan Piotr w bardzo atrakcyjny sposób uczy dzieci poruszania się po szachownicy, skomplikowanych ruchów i ewolucji szachowych.

Dzieci poznają nazwy figur szachowych, uczą się poszczególnych posunięć tymi figurami. Zajęcia szachowe prowadzone są w formie zabawy, tak aby zachęcić dzieci do aktywnego udziału i rozwijania pasji i zainteresowań niezwykłą grą. Jeżyki bardzo polubiły grę w szachy i codziennie w naszej grupie chętnie rozgrywają partie szachowe.

Dzieci doskonalą swoje umysły, nie zdając nawet sobie z tego sprawy

Przedszkolaki grające w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim dobrą zabawę i rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się figurkami szachowymi doskonalą swoje umysły, uczą się przestrzegania pewnych określonych zasad oraz reguł. Uczestnicząc w zajęciach poznają podstawy gry, która doskonale kształtuje przydatne w życiu cechy umysłu i charakteru.
Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.