Rozpoznajesz tego mężczyznę? Śremska policja prosi o pomoc!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na portrecie pamięciowym. Osoba ta może mieć związek z kradzieżą, do której doszło 14 listopada br. w Śremie.

Mężczyzna może mieć związek z kradzieżą biżuterii w Śremie

Policjanci Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji pracują nad sprawą kradzieży biżuterii. Do zdarzenia doszło 14 listopada br. w Śremie.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że około godz. 10.00 w mieszkaniu 86-letniej seniorki zadzwonił dzwonek. Kiedy podeszła ona do drzwi wejściowych i spojrzała przez wizjer, to wydawało się jej, że widzi kobietę, którą spotkała kiedyś podczas zabiegów rehabilitacyjnych. Dlatego też otworzyła drzwi wejściowe i dopiero kiedy wpuściła kobietę do swojego mieszkania zorientowała się, że nie jest to znajoma poznana podczas zabiegów.

Nieznajoma, która miała około 60 lat i ubrana była „na biało”, weszła do kuchni. Seniorka zaproponowała jej herbatę, a po chwili do mieszkania, bez dzwonienia i pukania, wszedł młody, nieznany seniorce, mężczyzna, który powiedział, że jest synem, przybyłej wcześniej do mieszkania, kobiety. Mężczyzna był szczupły, a twarz miał okrągłą, bez zarostu, włosy ciemne, krótkie. W pewnym momencie nieznajoma poinformowała, że idzie kupić coś słodkiego do herbaty.

Kobieta długo nie wracała i starsza Pani chciała wyjść przed blok, aby sprawdzić czy jej nie ma. Jednak mężczyzna siedział w wejściu do kuchni i widząc zdenerwowanie starszej Pani stwierdził, że zadzwoni do matki, a następnie wyszedł informując, że idzie zobaczyć, gdzie ona jest.

Po wyjściu mężczyzny seniorka zamknęła drzwi, po czym zorientowała się, że brakuje jej biżuterii, którą miała w pokojach i powiadomiła Policję.

W ramach prowadzonego dochodzenia sporządzono portret pamięciowy młodego mężczyzny, który był w mieszkaniu seniorki.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę widocznego na przedstawionym poniżej portrecie pamięciowym, bądź posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt ze śremską Policją. Można zgłaszać się osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie lub telefonicznie dzwoniąc bezpośrednio do policjantów prowadzących sprawę – tel. 609 802 837. Informacje można przekazać także oficerowi dyżurnemu tel. 61 28 15 211 bądź 997 albo przesłać maila na adres: dyzurny.srem@po.policja.gov.pl

Informacje można przekazywać także anonimowo.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.