Planowana przerwa konserwacyjna nadajnika w Górze. MUX8 wkrótce w Śremie?

Czy wkrótce MUX8 wystartuje w Śremie? Od poniedziałku 14 listopada do środy 16 listopada potrwa planowana przerwa konserwacyjna nadajnika w Górze. Przerwa prawdopodobnie związana jest z uruchomieniem nowego, 8 multipleksu Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

edit: MUX 8 w Śremie już można odbierać: częstotliwość

Multipleks ósmy (MUX-8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. Nowy multipleks będzie zawierał programy: METRO, ZOOM TV, NOWA TV, WP1 oraz 3 programy niskiej rozdzielczości lub 1 program HD Telewizji Polskiej.
MUX-8 jest nadawany w paśmie VHF (kanały 5-12, 174-230MHz), podobnie jak multipleksy radia cyfrowego DAB+. Dla wielu osób może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych. W przypadku, gdy obecna instalacja antenowa nie umożliwia odbioru zakresu VHF konieczna będzie rozbudowa o nową antenę VHF i sumowanie sygnału ze wszystkich anten. Wiecej tutaj: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t/mux-8/jak-odbierac/

Rozpoczęcie wdrażania drugiego etapu nastąpiło 25 października i zakończy się przed końcem 2016 roku. Lista aktualnie uruchomionych nadajników wraz z parametrami emisji znajduje się na stronie: Aktualne parametry emisji multipleksów DVB-T.

MUX8 będzie nadawany z nadajnika we wsi Góra/k. Śremu na częstotliwości 191,5 MHz, na kanale 7, polaryzacja H.

Historia MUX-8

12 marca 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosiła konkurs na rezerwację częstotliwości (kanałów TV o szerokości 7 MHz) z zakresu 174 – 230 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych w MUX8, na okres 15 lat od dnia doręczenia decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości. http://uke.gov.pl/konkurs-na-mux-8-15564

więcej na www.emitel.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.