Marcin Wasielewski z nowym kontraktem w Lechu Poznań

Marcin Wasielewski podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Obrońca związał się z Klubem umową, która obowiązywać będzie do czerwca 2018 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

22-letni piłkarz jest wychowankiem Poznaniaka Poznań, z którego trafił do drużyn juniorskich Kolejorza. W sezonie 2011/12 zadebiutował w zespole Młodej Ekstraklasy, po czym odszedł do “Trzynastki”. Później związał się umową z Unią Swarzędz, a przed rokiem wrócił do Lecha. Wasielewski dotychczas grał w drugiej drużynie Kolejorza. Na trzecioligowych boiskach wystąpił w dwudziestu ośmiu spotkaniach, w których zdobył dwie bramki.

Marcin Wasielewski pokaza łcharakter i udowodnił, że swoim zaangażowaniem może wiele osiągnąć

Marcin na ten kontrakt zapracował przede wszystkim ciężką pracą. Pokazał charakter i udowodnił, że swoim zaangażowaniem może wiele osiągnąć. Najpierw ciężko trenował w drugim zespole i dzięki dobrej pracy doszedł do pierwszej drużyny. Pokazał, że zasługuje na to by być tutaj nie tylko jako uzupełnienie składu, ale też jako piłkarz, który walczy by w nim zadebiutować.

wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.
Wasielewski już w poprzednim sezonie uczestniczył w treningach pierwszej drużyny. We wrześniu trafił do niej jednak na stałe. – Wierzyłem, że uda mi się dojść do tego momentu. To przede wszystkim zasługa mojej wytrwałości. Dzisiaj jestem szczęśliwy z podpisania kontraktu, ale od tego momentu liczy się ciężka praca na treningach. Zależy mi na tym, by szkoleniowiec na mnie postawił – przyznaje obrońca poznańskiego zespołu.

Najbliższym celem zawodnika jest debiut na boiskach ekstraklasy. – To jest mój cel. Chcę pokazać się szerszej publiczności. Trener Bjelica na mnie postawił, a teraz je muszę udowodnić, że to nie był przypadek i zasłużyłem na tę szansę. Muszę się pokazywać na treningach z dobrej strony, żeby nie tylko zadebiutować, ale też na dłużej trafić na ligowe boiska – mówi piłkarz Kolejorza.

Do informacji prasowej dołączono zdjęcie. Warunkiem jego wykorzystania jest podanie źródła: lechpoznan.pl / fot. Marcin Rajczak

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.