Logistycy śremskiego Ekonomika w firmie Totem

We wtorek 8 listopada br. grupa logistyków z Zespołu Szkół Ekonomicznych odwiedziła firmę Totem w Śremie. Klasa została przywitana przez właściciela pana Artura Strzelca, który oprowadził klasę. Pokazał jak funkcjonuje jego firma. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę wielu ludzi, od mechaników w warsztacie do pracowników biurowych.

Firma wbrew pozorom ma ogromny zasięg działania. Posiada własną stacje paliw, stację diagnostyczną, warsztaty i lakiernie. W swojej ofercie posiadają również możliwość wynajmu autobusów czy przeprowadzenie kursu na prawo jazdy wielu kategorii. Przeprowadzają również testy psychologiczne dla kierowców.
Uczniowie zobaczyli jak przygotowywane są autobusy zakupione przez firmę. Ile działań trzeba wykonać przed zobaczeniem kolejnego nowego żółtego autobusu na naszych drogach. W Totemie zatrudnionych jest około 100 pracowników, którzy wspólnie, dzięki dobrej komunikacji między sobą, pracują nad sukcesem wszystkich.

Poza szeroką gamą usług w Śremie firma ma filię w Książu Wlkp., w którym znajduję się stacja paliw oraz stacja kontroli pojazdów. Praca całej firmy opiera się na logistyce. Wszystko musi ze sobą współgrać żeby firma mogła funkcjonować i przynosić zyski.

Klasa z dużym zainteresowaniem wysłuchała pracowników, którzy opowiedzieli o pracy kierowców autobusów wycieczkowych oraz komunikacji miejskiej. Dowiedzieli się ile pracy trzeba włożyć w stworzenie rozkładu jazdy i „zgrania” kierowców i autobusów. Uczniowie zadawali wiele pytań takich jak: Co dzieje się kiedy w trakcie wycieczki autobus ma awarię czy jak wygląda dokumentacja związana z każdym wyjazdem?

Małgorzata Szymczak

Sylwia Wosinska

Kl. IV Li

Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.