Kocham Cię, Polsko i uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w Gimnazjum nr 1

Zabawa w turniej pod nazwą Kocham Cię, Polsko! oraz uroczysty apel towarzyszył uczniom Gimnazjum nr 1 ze Śremu podczas tegorocznego Święta Niepodległości.

Uczniowie kółka historyczno-regionalnego pod kierunkiem p. K. Burligi przygotowali i przeprowadzili dnia 10 XI program „Kocham Cię, Polsko!”.

Konkurowali w nim z nauczycielami uczniowie klasy IIa i IId , a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zabawa polegała na rozwiązywaniu różnorakich zadań np. w kalamburach odgadywali postacie wybitnych Polaków, a w muzycznych zagadkach rozpoznawali znane piosenki. Popisywali się też znajomością polskich przysłów, utworów literackich czy poprawną polszczyzną. Wszystko odbywało się w wesołej, a zarazem- dzięki barwom biało-czerwonym, w które ubrali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły- patriotycznej atmosferze. O oprawę muzyczną, zagrzewając wszystkich do wspólnego śpiewania, zadbał szkolny zespół wokalny pod kierunkiem Leszka Wawrzynowicza.

Uroczysty apel w Gimnazjum nr 1 podczas Święta Niepodległości

Dnia 14 XI 2016r. uczniowie wszystkich klas brali udział w uroczystym apelu, podczas którego zaprezentowano montaż słowno-muzyczny, przypominający najważniejsze wydarzenia związane z walką Polaków o niepodległość. Uczniowie mogli nie tylko wysłuchać wielu pieśni patriotycznych, zaprezentowanych przez szkolny zespół wokalno-muzyczny, ale i wspólnie z zespołem śpiewać.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104255705996819409640/albumid/6355046586924416545?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.