Gwiazdka dla bezdomniaka – Schronisko w Gaju liczy na twoją pomoc

Choć do Bożego Narodzenia czasu zostało całkiem sporo, to wielu z nas już myśli o przedświątecznych zakupach i planuje wigilijne menu. W ferworze przygotowań warto jednak na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o zwierzętach. Co prawda dla nich Święta mają wymiar tylko symboliczny, jednak zima to w schroniskach czas, kiedy każdy dar jest szczególnie cenny i sprawia, że samotność staje się choć odrobinę bardziej znośna.

Schronisko w Gaju wzięło udział w akcji charytatywnej “Gwiazdka dla bezdomniaka”

Bezdomnemu czworonogowi prezent może zrobić każdy z nas i to nie wychodząc z domu. Na www.dlaSchroniska.pl wystartowała bowiem właśnie kolejna edycja charytatywnej akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Udział w niej bierze również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju.

W zeszłym roku organizatorzy akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” przy pomocy internautów uzbierali dla bezdomnych zwierzaków dary o równowartości aż 28 tysięcy złotych. W tym roku czworonogom ponownie będzie można pomagać online za pośrednictwem platformy www.dlaSchroniska.pl – właśnie wystartowała tam kolejna edycja tej świątecznej inicjatywy.

Wiemy, że nie każdy ma czas i możliwość, by osobiście przekazać dary, dlatego zachęcamy do wspierania czworonogów przez internet. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, a następnie w zakładce „Schroniska” kliknąć akcję „II Gwiazdka dla bezdomniaka”. Tam sami wybieramy już konkretną placówkę, którą chcemy wesprzeć i decydujemy, jaką karmę i w jakiej ilości sprezentujemy jej podopiecznym. Potem wystarczy już tylko dokonać zakupu – całość przebiega zupełnie jak w sklepie internetowym

tłumaczy Krzysztof Wojciechowski z Fundacji NaszeZoo.pl, która prowadzi tę akcję.

Zwracamy uwagę na to, by do wyboru były karmy jak najlepszej jakości, ponieważ przebywające w schroniskach psy i koty mają szczególe potrzeby i żyją w trudnych warunkach – są narażone na stres i choroby, z którymi większość zwierząt żyjących w domach nie ma styczności

dodaje.

Wspierając czworonogi przez www.dlaSchroniska.pl darczyńca płaci tylko za wybrany produkt i nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, bo dostawa prezentów do schronisk jest bezpłatna i zajmują się nią organizatorzy.

Aby wesprzeć bezdomne psy i koty, wystarczy już kilkanaście złotych, a liczy się każdy gest. – Mimo że dla zwierząt Święta to „normalne” dni, podczas których czekają na nowy dom i kochającego opiekuna, to jednak możemy sprawić, żeby i dla nich ten czas był wyjątkowy i chociaż trochę radośniejszy.

Nawet jeśli dla czworonogów Boże Narodzenie ma tylko symboliczny wymiar, to myślę, że dla darczyńców to doskonała okazja, aby przekonać się, że prezenty mogą mieć niezwykłą moc, bo zimą ich wartość jest zwielokrotniona, a radość obdarowanych pupili naprawdę ogromna

mówi Krzysztof Wojciechowski z Fundacji NaszeZoo.pl.

Za pośrednictwem platformy www.dlaSchroniska.pl świąteczne zakupy dla czworonogów można robić aż do 24 grudnia.

* * *

Schronisko w Gaju zostało założone przez dr Danutę Płygawko oraz, nieżyjącą już, panią Halinę Miedzińską w 2000 r. Przez pierwsze 5 lat działalności schronisko organizowało wiele akcji charytatywnych, np. festyny na rzecz bezdomnych zwierząt. W pracę chętnie angażowała się młodzież. Niestety, po szczęśliwych latach pracy pod hasłem „w Gaju jak w Raju”, w wyniku przetargu schronisko zaczęły prowadzić osoby z zewnątrz, które przyczyniły się do jego skrajnego zaniedbania.

Na szczęście sytuacją zainteresowała się Lucyna Własińska. Od roku 2007 opiekę nad Międzygminnym Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju sprawuje Fundacja dr Lucy na zasadzie „non profit”. Obecnie przebywającymi w schronisku zwierzętami zajmują się zaangażowani, kochający je wolontariusze oraz stali pracownicy. Schronisko organizuje wiele wydarzeń na rzecz przebywających w nim psów i kotów, opiekuje się nimi oraz organizuje adopcje. Nieustannie się rozwija – posiada swój gabinet weterynaryjny, „spa dla psa” z profesjonalnym sprzętem, zwierzęta w upalne dni chłodzą się w basenie.

Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie. Pod jej egidą działa między innymi charytatywna akcja dlaSchroniska.pl, dzięki której bezpańskie psy i koty można wspierać przez internet.

Dodatkowych informacji udziela:

Sandra Żochowska
sandra.zochowska@wizerunkowo.com
Tel. kom. 535 000 440

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.