Uczniowie Gimnazjum nr 1 na wykładzie na Wydziale Neofilologii UAM w Poznaniu

14 listopada uczniowie klasy innowacyjnej z zakresu języka angielskiego i niemieckiego z Gimnazjum nr 1 w Śremie wzięli udział w wykładzie w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 ze Śremu poszerzali znajomość współczesnej kultury niemieckiej.

Celem wykładu było poszerzenie znajomości współczesnej kultury niemieckiej poprzez przybliżenie szeroko rozumianej muzyki pop. Zaprezentowane zostały wybrane nurty w obrębie muzyki popularnej takie jak: Krautrock, nowa niemiecka fala, rock oraz hiphop. Zespoły i wykonawcy, które zostały przedstawione podczas spotkania, to między innymi: Kraftwerk, Scorpions, Nena, Die Toten Hosen, Die Ärzte, Söhne Mannheims, Tokio Hotel, Cro.

Tworzenie się gatunków w muzyce i trendów w modzie oraz kulturze młodzieżowej, stało się punktem wyjścia do rozważania o kulturotwórczej roli muzyki, a także jej oddziaływaniu na tworzenie się postaw społecznych. Wykładowca odwoływał się także do podobieństw między niemiecką a polską sceną muzyczną, zwłaszcza kulturą pop.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104255705996819409640/albumid/6355040418530253537?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.