Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Pod Wierzbami w Śremie

W ubiegłym tygodniu w Przedszkolu Pod Wierzbami obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swoje pluszaki. Tego dnia na wszystkich przedszkolaków czekały konkursy, zagadki, quizy oraz różnego rodzaje zabawy ruchowe.

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Pod Wierzbami w Śremie

W Przedszkolu „Pod wierzbami” co roku Mały Miś ma swoje święto. Dzieci z grupy „Słoneczka” przyszły ze swoimi ukochanymi pluszakami, które były honorowymi gośćmi tego dnia. Były konkursy, tańce, zagadki, quizy, zabawy ruchowe. Było także opowiadanie i piosenki o Misiach. Dzieci dzieliły się również wiadomościami na temat prawdziwych misiów: koala, panda, polarnego, brunatnego – porównywały ich wygląd, rozmawiały o ich występowaniu i upodobaniach kulinarnych . Kolorowały misiowe mandale. Nie mogło zabraknąć grupowego zdjęcia z pluszakami. To był bajecznie fantastyczny dzień!

Liliana Łucka, Przedszkola Pod Wierzbami w Śremie

Światowy Dzień Pluszowego Misia na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od kilkunastu lat. Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku i została nazwana „Teddy Bear” na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta, który będąc na polowaniu nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka.

 

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.