Bezpłatne szkolenie – Zatrudnianie Cudzoziemców

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

16 grudnia 2016 r., w godzinach: 9:00 – 15:00 w auli Jana Pawła II przy Parafii NSJ w Śremie (ul. Kilińskiego 23) odbędzie się na bezpłatne szkolenie nt. zatrudniania cudzoziemców. Szkolenie jest bezpłatne i skierowane dla przedsiębiorców, pracowników działów kadrowych i płacowych oraz księgowości. Organizatorem spotkania jest Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podczas szkolenia omówione zostaną przepisy regulujące kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, podejmowania przez nich pracy (uzyskiwanie zezwolenia na pracę i przypadki, gdy nie jest ono wymagane), opodatkowania dochodów uzyskiwanych w Polsce przez cudzoziemców.

Program szkolenia:

I CZĘŚĆ – 2 godziny
1. Określanie miejsca zamieszkania.
2. Obowiązki pracodawcy przed zatrudnieniem cudzoziemca: kiedy należy uzyskać zezwolenie na pracę, którzy cudzoziemcy są zwolnieni z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę? Procedury uzyskiwania zezwolenia na pracę.
3. Obowiązki ewidencyjne pracodawcy zatrudniającego cudzoziemca wobec urzędów oraz w zakresie prowadzenia akt osobowych.

II CZĘŚĆ – 4 godziny
1. Zasady ustalania rezydencji podatkowej i jej konsekwencje. Odprowadzanie podatku dochodowego od wynagrodzenia zatrudnionego cudzoziemca: umowa o pracę oraz umowy cywilnoprawne. Podatek od osób fizycznych wg skali podatkowej oraz podatek zryczałtowany.
2. Zastosowanie i pozyskiwanie certyfikatów rezydencji. Korzystanie z umów międzynarodowych o unikaniu podwójnego opodatkowania.
3. Odprowadzanie składek ZUS od wynagrodzenia zatrudnionego cudzoziemca.
4. Korzystanie ze świadczeń z ubezpieczeń społecznych przez cudzoziemców. Korzystanie z umów międzynarodowych o zabezpieczeniu społecznym.
5. Rozliczanie świadczeń pozapłacowych w liście płac.
6. Rozliczanie delegacji cudzoziemców.
7. Obowiązki pracodawcy w zakresie rozliczeń rocznych cudzoziemców.

Szkolenie prowadzone będzie przez specjalistę w dziedzinie kadr i płac, posiadającą również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w tej tematyce.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, zgłoszenia prosimy dokonywać telefonicznie pod numerem tel.: 698 074 659 lub e-mail: milena@unia.srem.com.pl do 13 grudnia 2016 r.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.