55 lat Ekonomika w Śremie i charytatywny koncert zespołu Czerwony Tulipan

W sobotę 10 grudnia w sali gimnastycznej znajdującej się przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie odbędzie się koncert charytatywny dla Szymona Majewskiego chorego na stwardnienie rozsiane. Na scenie wystąpi zespół Czerwony Tulipan, który zapewni wspaniałe oraz niezapomniane wrażenia muzyczne. Nie zabraknie również innych atrakcji i ciekawych punktów imprezy takich jak wernisaż prac Marii Łuszczewskiej czy kiermasz świąteczny. Odbędzie się także zbiórka pieniędzy dla Szymona. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na jego leczenie i rehabilitację.

Charytatywny koncert zespołu Czerwony Tulipan w śremskim Ekonomiku

To nie pierwszy raz, kiedy śremski Ekonomik stara się pomóc Szymonowi. Co roku organizowany jest charytatywna impreza sportowo – kulturalna pod nazwą Aktywny Ekonom. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie od lat promuje postawy empatii oraz zachęca do wspierania pomocą choćby w formie wolontariatu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i społeczeństwa Śremu pragniemy zorganizować w dniu 10 grudnia 2016 r. koncert pod hasłem „Ekonomik gra dla Szymona” podczas którego wystąpi zespół Czerwony Tulipan.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie serdecznie zaprasza! 10 grudnia (sobota, godzina 17:00). Wstęp wolny.

Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Szymona.

Szymon Majewski to utalentowany śremski grafik i fotografik, współtwórca szaty graficznej wydawanej przez Śremskie Muzeum “Gazety Śremskiej”, kilkukrotny laureat prestiżowej nagrody grafików prasowych Grand Front.

Jest ojcem 9-letniej Amelki i od 9 lat choruje na stwardnienie rozsiane. Mimo postępującej choroby próbuje kontynuować życie zawodowe poprzez idee fotografii intuicyjnej, daje tym samym dowód na to, że można i trzeba walczyć. Na swój sposób stawia opór chorobie. Jest osobą wrażliwą na naturę, sztukę, odpowiedzialną społecznie. Walczy w ten sposób o siebie, o swoja egzystencję i możliwość funkcjonowania. Mimo postępującej choroby nie poddaje się.

Niestety SM u Szymona postępuje w ostatnim czasie bardzo szybko. Wszyscy znajomi Szymona z dnia na dzień są świadkami jakie spustoszenie robi choroba w organizmie Szymona.

Chcemy razem z Szymonem walczyć aby mógł jak najdłużej czynnie funkcjonować, aby mała Amelka mogła jak najdłużej cieszyć się tatą. Niestety koszty rehabilitacji czy zlikwidowanie barier architektonicznych w mieszkaniu przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Nasza szkoła czynnie włączyła się w akcję wsparcia i pomocy dla Szymona. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy koncert zespołu U Studni pt “Od serca dla Szymona” (zebraliśmy 6,5 tys zł). Dwa razy w ramach akcji Aktywny Ekonom organizowanej dla mieszkańców Śremu pobiegliśmy dla Szymona, zbierając przy okazji środki na leczenie Szymona.

Podobnie w tym roku chcemy zorganizować koncert podczas którego wystąpi zespół Czerwony Tulipan. Miło by nam było gdyby mogli Państwo mógł wesprzeć nas w akcji pomocy “Od serca dla Szymona”.

Piotr Karliński, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie

55 lat Ekonomika w Śremie i charytatywny koncert zespołu Czerwony Tulipan
55 lat Ekonomika w Śremie i charytatywny koncert zespołu Czerwony Tulipan

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.