Zmiana kursów linii autobusowych w związku z remontem ul. Kilińskiego

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dzisiaj, tj. 3 października br. rozpoczął się planowany remont ulicy Kilińskiego w Śremie, który potrwa do 10 października br. Na utrudnienia muszą przygotować się kierowcy, ale zmianie ulegną również linie autobusowe.

W związku z planowanym remontem drogi wojewódzkiej nr 432 – ul. Kilińskiego w okresie od 03.10.2016 r. do 10.10.2016 r. wyłączone zostaną z obsługi następujące przystanki:

Kilińskiego III, Chłapowskiego I i Chłapowskiego II.

Autobusy linii nr 1, 2, 5, 6, 7, 8 i 11 będą kursowały ul. Grunwaldzką, a następnie zgodnie z rozkładem jazdy. W tym celu zostaną uruchomione tymczasowe przystanki przy ul. Grunwaldzkiej.
W pierwszym etapie drogowcy wyrównają wyboje i koleiny oraz wyczyszczą na całej długości zniszczoną nawierzchnię. Przed położeniem nowej warstwy na jezdni zostanie zamontowana przeciwspękaniowa siatka wzmacniającą. Po ułożeniu nowej nawierzchni oraz regulacji kratek ściekowych remont zakończy malowanie oznakowania poziomego.

Prace realizowane są na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Według informacji przekazanych przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich na remontowanym odcinku ul. Kilińskiego ruch drogowy w dniach 3-10 października 2016 będzie prowadzony wahadłowo, naprzemiennie drugą stroną jezdni w zależności od zaawansowania prac. Wykonawca nie wyklucza całkowitego wyłączenia remontowanego odcinka.

Zgodnie z planem organizacji ruchu zostały ustalone dwa objazdy na czas remontu

  • ul. Nowowiejskiego i ul. Paderewskiego
  • ul. Staszica w kierunku Poznania, Rawicza, Wrześni, Głuchowa oraz centrum Śremu

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.