Najpierw pomógł staruszce, potem ją okradł zabierając 1000 zł i dokumenty

Zatrzymany przez śremską policję bezdomny najpierw zaoferował 81-letniej kobiecie pomoc niosąc jej zakupy, a następnie ją… okradł, zabierając 1000 zł, portfel oraz dokumenty.

Na trop złodzieja szybko wpadli śremscy policjanci. Dwie godziny po zgłoszeniu o kradzieży interweniowali wobec upojonego alkoholem, 51-letniego bezdomnego mężczyzny, który rysopisem przypominał sprawcę kradzieży i miał przy sobie blisko 800 złotych. Bezdomny mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Z wyjaśnień 51-latka wynika, że kiedy zauważył starszą, niepełnosprawną kobietę idącą z zakupami, to zaoferował jej pomoc. Seniorka zgodziła się i razem ruszyli w kierunku jej domu. W pewnym momencie usiedli na ławce między blokami, aby odpocząć. Wówczas starsza Pani wyjęła portfel z torby, którą niósł mężczyzna i dała mu kilka złotych, aby odwdzięczyć się za udzieloną pomoc. Kiedy ruszyli dalej mężczyzna ten sam portfel ukradkiem wyjął z torby i schował do kieszeni. Bezdomny przekazał też seniorce kilka nieprawdziwych informacji, aby odsunąć od siebie ewentualne podejrzenia o kradzież. Powiedział starszej Pani, że pracuje w kwiaciarni, przedstawił się fałszywym nazwiskiem i podał adres zamieszkania wskazujący na to, że mieszka w tzw. starej części Śremu. Ponadto pieniądze szybko wyjął z portfela, który wyrzucił.

Portfel seniorki wraz z dokumentami został odnaleziony przez przypadkową osobę i jeszcze tego samego dnia trafił do właścicielki.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

3 komentarze

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.