Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pierwszy dzień edukacyjnych zmian.

Wakacyjny czas niestety dobiegł końca. W Śremie, jak i w całej Polsce rozpoczęto nowy rok szkolny 2016/2017, który z pewnością dla wielu uczniów i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów i ciężkiej pracy.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 w Śremie obecny był między innymi Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, który wspomniał o budowie boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem za budynkami Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie – pierwszego obiektu sportowego realizowanego w ramach programu BOISKA SPORTOWE ŚREM 2016-2018.

Tradycyjnie odbyło się również uroczyste pasowanie byłych przedszkolaków na uczniów klas pierwszych, które są mniej liczne niż w poprzednich latach. To efekt zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

Szóstoklasiści mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ są pierwszym rocznikiem, który będzie zwolniony z testu kończącego szkołę podstawową. Dla maturzystów także przygotowano niespodziankę – w tym roku wchodzą dość duże zmiany dotyczące odwoływania się od wyników matur.

Rok szkolny 2016/2017, to również przywrócenie do szkół drożdżówek. Pomimo, że do początku wakacji zostało (bagatela) 10 miesięcy, to możemy podpowiedzieć, że koniec tego roku szkolnego odbędzie się 23 czerwca, czyli tydzień wcześniej niż wcześniej planowano. Prawda, że dobra informacja na koniec? 😉

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.