Dwa dni i pięciu pijanych kierowców zatrzymanych przez śremską policję. Brak nam wyobraźni!

W ciągu dwóch dni, policjanci śremskiej drogówki ujawnili pięciu kierujących samochodami, którzy byli pod wpływem alkoholu. Kierowcom zatrzymano uprawnienia do kierowania, a sprawy znajdą swój finał w sądzie.

[bsa_pro_ad_space id=1]

 

W minioną sobotę, 24 września około godz. 13.20, policjant Wydziału Ruchu Drogowego w Manieczkach zatrzymał do kontroli drogowej opla, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Jak się okazało mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,21 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. A, B.

W niedzielę, 25 września funkcjonariusze drogówki ujawnili dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Najpierw, około godz. 08.00 w Śremie na ul. Paderewskiego zatrzymali do kontroli drogowej forda, którym kierował nietrzeźwy, 31-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,38 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. B, C, BE, CE. Następnie, około godz. 11.00, policjanci na obwodnicy Śremu, na wysokości drogi prowadzącej do miejscowości Kawcze, ujawnili, że kierujący BMW jedzie z prędkością 96 km/h przy dopuszczalnej 70 km/h. Okazało się, że kierujący tym autem, 55-letni obywatel Węgier jest też w stanie po użyciu alkoholu. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,17 mg/l. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym.

Dziś, wczesnym rankiem mundurowi z drogówki ujawnili kolejnych, dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Najpierw, około godz. 05.00 w Śremie na ul. Gostyńskiej zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo Tico, którym kierował, będący w stanie po użyciu alkoholu, 43-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,13 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. AM, A1, A2, B1, B, C1, C. Następnie, około godz. 06.35 w Śremie na ul. Piłsudskiego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Jak się okazało ten mężczyzna był nietrzeźwy, poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,31 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. B.
materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.