Budżet Obywatelski Śremu – rozpoczęło się głosowanie!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dzisiaj rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu na rok 2017. Śremski Budżet Obywatelski, to wydzielona część budżetu gminy Śrem, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 600 tys. złotych.

Wszystkie projekty można zobaczyć tutaj: https://www.naszsrem.pl/glosowanie-budzecie-obywatelskim-juz-16-wrzesnia/

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Przypominamy kilka kluczowych informacji dotyczących głosowania na projekty zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu

Głosowanie potrwa przez 10 dni kalendarzowych w terminie od 16 do 25 września br. Udział w głosowaniu mogą wziąć mieszkańcy gminy Śrem, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 16 lat.

Pamiętaj, że głosowanie odbywać się będzie wyłącznie w formie elektronicznej na platformie budżetu obywatelskiego. Potrzebujesz do tego urządzenia z dostępem do internetu – może to być komputer, tablet, ale również smartfon.

Jeżeli nie masz dostępu do Internetu, a chciałbyś wziąć udział w głosowaniu, możesz skorzystać ze stanowiska komputerowego przygotowanego w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie.

Pamiętaj, że możesz poprzeć 3 projekty – jeden projekt w każdej z 3 kategorii: ogólnogminny, lokalny miejski i lokalny wiejski. Do systemu możesz wprowadzić swój numer PESEL tyko raz. Co to oznacza? Jeżeli chcesz oddać głos na 3 różne projekty musisz to zrobić za jednym razem. 

Forma głosowania jest bardzo prosta i będzie odbywać się w trzech krokach: 

Forma głosowania jest bardzo prosta i będzie odbywać się w trzech krokach:

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.