Sprzedawał nieletniemu marihuanę, przesłuchany w obecności ojca

Policjanci ze Śremu zatrzymali 15-latka, który posiadał marihuanę oraz ustalili i zatrzymali 18-latka, który sprzedawał nieletniemu ten narkotyk i posiadał w domu ziele konopi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Sprawa 15-latka trafi do sądu rodzinnego, a 18 – latkowi grozi kara pozbawienia wolności.
11 sierpnia br., około godz. 18.20, policjanci prewencji patrolowali rejon boiska przy gimnazjum w Śremie. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli młodego chłopaka, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać i chował coś do kieszeni spodni.

Okazało się, że był to 15-latek, który miał przy sobie zwitek folii aluminiowej z marihuaną oraz młynek do rozdrabniania suszu. Nieletni został zatrzymany i przesłuchany w obecności ojca.

Policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy zajęli się sprawą ustalili, że 15 – latek już nie pierwszy raz kupił marihuanę od 18 – letniego kolegi ze Śremu. Kiedy funkcjonariusze przeszukiwali mieszkanie zajmowane przez 18 latka, to znaleźli w nim pojemnik, w którym było kolejnych siedem zwitków folii aluminiowej z marihuaną oraz kolejny młynek do rozdrabniania suszu. 18-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty dotyczące sprzedaży oraz posiadania marihuany i został przesłuchany.

Sprawa 15-latka trafi do sądu rodzinnego, a 18 – latkowi za sprzedaż ziela konopi małoletniemu i posiadanie tego narkotyku grozi kara pozbawienia wolności.

materiał dzięki obecności Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

One Comment

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.